Reakcia na: Andy #204419:
Radšej by som si zobral príklad z ceny opravy trate na Hlavnú stanicu, kde cca 500 metrov dvojkoľajne vyšlo na 1,355 mil. € a to tam nie je žiadna meniareň, dokonca ani trolej rekonštruovaný nebol.Druhá vec je, že pre vybudovanie dráhy je potrebné splniť aj nejaké normy a predpisy. A tu si myslím, že za tých 40k € bude stáť len projekt a povolenia.
jan1112
Mam par desiatok kolajnic na svojom sukromnom pozemku, na to by som rad dal T3 elektricku v mojom osobnom vlastnictve ako staticku vystavu pod pristreskom. Ale momentalne mi skrsla v hlave mozno sialena ale podla mna uskutocnitelna myslienka(ak nie prosim upravte ma a odhovorte hlavne tej meniarne sa bojim/dostanem sa k tomu/). Ta myslienka je postavenie vlastnej trate do kruhu s par vyhybkami (predbiehacia kolaj/len tak pre zabavu nech si uzijem aj prehadzovaie(manualne)vyhybiek, dalej nejaka odstavna kolajnica a odbocka pod pristresok s jamou)
celkova dlzka kolaje do kruhu by mohla byt napr par stoviek metrov. Bojim sa kolko by to asi stalo a tiez ceny meniarne lebo trakcne napätie asi inak nezabezpecim. Mam firmu kde mam priemyslne trafo aj vlastnu odbocku VN, tak ked by meniaren nestala vela tak by sa to asi dalo zrealizovat. Co na to vravite? Usmernite ma prosim. Dakujem. PS: mam kamarata ktory vlozil do modelovych TT zeleznic cez 40000e, tak hadam ja by som mohol do mierky 1:1 vlozit tolko +mozno aj viac.
Dakujem