Reakcia na: Ike #185286:
K otázkam:– zmysel C24a/b určite má, ale za súčasných legislatívnych podmienok je pokutovanie "čiernej" jazdy v BUS pruhu ťažko vymožiteľné;
– to je skôr otázka na dopravných plánovačov, prečo takto kombinujú dve rôzne značky, ktorých konečný efekt je taký, že raz tam niekto môže a inokedy nie;
– zákon ani vyhláška pojem MHD nepozná, môžme si pomôcť iným vysvetlením a to "vozidlá pravidelnej verejnej dopravy, ako sú autobusy alebo trolejbusy", takže za týchto okolností by ho pokutovať nemal. Len tak mimochodom, podľa zákona sú títo vodiči tieto pruhy prednostne využívať, čiže pokutovať by mohli ich nevyužívanie (napríklad na Pražskej), ale neviem to o tom, žeby taká sankcia existovala;
– záleží od situácie a okolností, väčšinou sa C23a umiestňuje tak, že obmedzenie platí až za odbočením;
Ideálne by bolo, ak by C24 bola rovnako reštriktívna, ako C23. Treba tomu prispôsobiť legislatívu a uviesť ju do praxe.
Ike
http://tinyurl.com/alb7jer
túto značku z legislatívneho hľadiska vysvetliť neviem. Jednak tá značka modrý kruh s bielym autobusom nikde nie je osamote definovaná, jednak ten bus pruh podľa značenia ani neexistuje. A ak sa mám tváriť, že som pochopil ten význam, potom je BUS pruh vlastne Ulica pri Suchom mlyne ?
tu je to už ok
http://tinyurl.com/c7s45ab
http://tinyurl.com/bw7dqyj
http://tinyurl.com/cc97s63
http://tinyurl.com/bm6vqyc
táto je zbytočná
http://tinyurl.com/ceuatrj
pred križovatkou zbytočne je, za križovatkou nie
http://tinyurl.com/cgpb6hm
tu musia SADkári z nepochopiteľných príčin opustiť vyhradený jazdný pruh, ktorý bol doteraz označený C24, ale tu je C23
http://tinyurl.com/cp6sluj
Ako sa tu dá regulérne odbočiť na Štefanovičovu?
http://tinyurl.com/aer8wjv