len pár slov k tomu Devínskemu jazeru: zvyknem chodiť do tej oblasti na prechádzky (pozorovanie vtáctva a pod.); ak ide vlak načas tak úsek ŽST Lamač - Dev. jazero trvá tak 12 minút; naposledy (v sobotu) stál lístok 0,74 EUR; reálne tam viac ľudí jazdí iba cez víkend a za priaznivého počasia, najmä na záhradky; vzhľadom na veľkosť prepravného prúdu tam bohate stačí ten vlak, stačí aby normálne fungovala BID a nikoho by ani nenapadlo tam posielať mikrobus...je zbytočné rozoberať túto lokalitu ohľadom dostupnosti MHD, riešilo sa to tu už niekoľkokrát...
vlaky tam stoja, ale integrovanú dopravu predsa máme len na papieroch 
Valec
V Koncepcii BID na strane 50 je návrh početnosti spojov. Ak je v DJ 60 obyvateľov, len ťažko možno predpokladať, že sila dopravného prúdu v jednom smere bude vyššia ako 100 cestujúcich denne (jedine že by sa všetci povinne 2x tam a späť odviezli). V takom prípade by mala byť doprava zabezpečená v intervale 120/120//240. Linka do DJ môže končiť niekde v DNV, resp. ju je možno začleniť nanajvýš do linky 23. Ak chce ísť niekto do centra, musí v DNV prestúpiť, pričom cesta mu bude trvať takých 45 minút.
A teraz ruku na srdce, koľko z tých 60 ľudí naozaj denne využije linku s intervalom 120 minút na to, aby sa odviezli do DNV? To si už fakt radšej priplatia za úsek DJ-DNV a pôjdu vlakom, ktorý premáva v polovičnom intervale a cestu do centra spraví za polovicu.
Na jednej strane je pochopiteľné, že si platia dane a teda mali by za ne niečo dostať, ale nemôžu predsa dostať viac ako skutočne na tých daniach odvedú. Však za čo sa im tam potom bude svietiť, odhŕňať sneh....