Reakcia na: 810zssk #172400:
vďaka za priaznivé hodnotenie ? a) interval 10 by sa dal v sedle s prehľadom prežiť, poobede by mohla vypomôcť práve na Račianskej a Karloveskej radiále L17, zmena k stavu "2 linky na radiálu" asi tak skoro nebude pretože v pláne DPB je od septembra zrušiť L7 a 17, čo je ale asi jedna z krajných možností, keďže prvé asi poletia minibusy a niektoré midibus linky (aj keď zánik L44 by som videl nerád, to bola minibusová klasika, ktorá prežila najdlhšie a bola+je najschopnejšia)
b) uvidíme, čo prinesú najbližšie tendre (ak budú), že či vlažný ba až chladný prístup DPB (vďaka veď vieme komu...) sa neohreje trochu, aj keď Solaris bude asi podlezený pri prípadnom CNG tendri Citelisom, ale tak z môjho subjektívneho pocitu hovorím, že Citelisy sa celkom osvedčili ba dokonca ma vozíčkarské Citelisy veeeeľmi milo prekvapili štedrou kapacitou.
c) buď alebo, opíjanie rožkom, že šoférov prepúšťať nebudú, je krásny sen (hlavne pre zamestnancov), no prv asi rozviažu pomery s brigádnikmi, alebo tými čo jazdia na 1/2 úväzok

Mike
Paralelu s linkou 27 som napísal preto, že DPB keď sa rozhodne názor špečifickej cestujúcej verejnosti (využívajúcej linku č. 133)nemusí rešpektovať. Keby sme sa bavili o absolútnych číslach, tu rozhoduje kapacita (vozidla) teda množstvo prepravených osôb alebo počet obyvateľov bývajúcich po trase...
Teda podľa takého istého kľúča ako L27, tak za zachovanie linky č. 133 sa bude musieť podpísať minimálne 2000 ľudí...