Reakcia na: Mike #172417:
L81 nebola od veci, ale rovnako ani L83! L83 bývala dokonca preplnená už na Lachovej či pri troche šťastia sa naplnila po dvere až na Nám. hraničiarov. Na tejto linke sa mala postaviť obsluha Lachovej spolu s L68 a žiadne doplnky by tam nebolo potreba. L86 nebola tiež zlá, ale klbáky na úseku Švabinského - Kúpalisko Matador boli zbytočnosť, rovnako od Maximiliána Hella po Domkársku to boli vyhodené vzkm. Príp. čo sa týka L83 mala tvoriť zväzok s L84 pre Ovsište, tak ako kedysi. Tiež keď ja robím návrhy pre a-bus linky tak sa snažím v prvom rade stavať na tom čo existuje dnes v sieti a čo je ako vyťažené. T.j. posilnil by som L61 a 63, L96 sekol po ŽST Nové Mesto a L39 rozdelil práve medzi L61+63, 31 a 67. Prečo DPB nemá "gule" na také ťahy ako v Petržalke aj na opačnom brehu Dunaja.

810zssk
Co sa bus liniek tyka, mas pravdu, lenze na rozdiel od elektriciek ich nikto nedeklaruje za NDS (aj ked niekde tak sluzia). Dalsia vec je ze busy na rozdiel od elektriciek maju ovela viac variant tras, cize ked hodim spojeni z A do B do imhd vyhladavaca tak mi to nejak pokombinuje aby mi prestupy vysli a mozem cestovat vacsinou do 10 minut (ak v danej oblasti tak casto MHD ide :)).