Nevie niekto, že či si VW platí celú L92 aj tie spoje v intervale 20min? Príde mi dosť na hlavu, že nemôže premávať L34 v sedle, rovnako prekážala aj L94 so sólami v sedle a iné linky prekážajú, ale L92 od Patrónky po VW s 5 ľuďmi nikomu žily netrhá? 11,20km je dlhá cesta od Patrónky po VW. Pričom keby sa tie prázdne L92 skrátili po Tesco Lamač, tak by sa dalo ušetriť na jednom spoji 9,91km. Ráno sú úplne ale totálne zbytočné nasáčkovaná 4 spoje z Voz. Petržalka o 4:40,45,50 a 55 ? bohate by stačilo keby CP L92 z Voz. Petržalka vyzeral takto :
4:40, 4:50(o)
5:00
6:00
7:00
12:40, 12:50(o)
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
20:40, 20:50(o)
- (o = spoje pokračujú od VW na Jána Jonáša a Opletalovu)
odchody z VW)
- dokopy by to dalo spolu 14 spojov namiesto dnešných 32, čiže 18x9,91 = 178,38vzkm denne ušetrených
6:15,6:20,6:25(o)
7:15
8:15
14:15,14:20,14:25(o)
15:20
16:20
17:20
18:20
22:20,22:25(o)
- (o = spoj vychádza z Opletalovej o x:16, Opletalova - VW = 9min)
- 14 spojov namiesto 30, úspora = 16x9,91=158,56vzkm denne ušetrených. Spolu by sa denne ušetrilo 336,94 vzkm. A tieto vzkm by sa mohli dať napr. na sedlovú L34 či na spojenie L34 a 84 do jednej linky s intervalom 8/15/10//-, čo by bolo určite efektívnejšie ako vozenie 5-10 ľudí v klbáku od Patrónky cez Lamač a pole medzi Lamačom a DNV do VW. Mimochodom som si aj všimol vyťaženosť Lamačských liniek 30,37 a 63. Cez prázdniny je ráno ponúkaná kapacita síce 80% z tej cez školský rok a napriek tomu sú L30,37 a 63 celkom voľné, najhoršie to je ale na L83. Dokonca sa stalo aj také, že došla L83 a za ňou L34, čo je už ozaj babráckosť DPB ak sa mu na úseku Dúbravka - Patrónka zbehnú dve linky, ktoré majú odstup 5 min od seba!
4:40, 4:50(o)
5:00
6:00
7:00
12:40, 12:50(o)
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
20:40, 20:50(o)
- (o = spoje pokračujú od VW na Jána Jonáša a Opletalovu)
odchody z VW)
- dokopy by to dalo spolu 14 spojov namiesto dnešných 32, čiže 18x9,91 = 178,38vzkm denne ušetrených
6:15,6:20,6:25(o)
7:15
8:15
14:15,14:20,14:25(o)
15:20
16:20
17:20
18:20
22:20,22:25(o)
- (o = spoj vychádza z Opletalovej o x:16, Opletalova - VW = 9min)
- 14 spojov namiesto 30, úspora = 16x9,91=158,56vzkm denne ušetrených. Spolu by sa denne ušetrilo 336,94 vzkm. A tieto vzkm by sa mohli dať napr. na sedlovú L34 či na spojenie L34 a 84 do jednej linky s intervalom 8/15/10//-, čo by bolo určite efektívnejšie ako vozenie 5-10 ľudí v klbáku od Patrónky cez Lamač a pole medzi Lamačom a DNV do VW. Mimochodom som si aj všimol vyťaženosť Lamačských liniek 30,37 a 63. Cez prázdniny je ráno ponúkaná kapacita síce 80% z tej cez školský rok a napriek tomu sú L30,37 a 63 celkom voľné, najhoršie to je ale na L83. Dokonca sa stalo aj také, že došla L83 a za ňou L34, čo je už ozaj babráckosť DPB ak sa mu na úseku Dúbravka - Patrónka zbehnú dve linky, ktoré majú odstup 5 min od seba!
som sa ponáhľal už na obed ?
anbis
Re #172147 luky133: V máji som písal ohľadom náterov stožiarov na magistrát a dostal som očakávanú odpoveď. Vraj na tento rok nemajú pridelené žiadne finančné prostriedky a ak ich dostanú v r. 2012, tak sa bude pokračovať v náteroch. (toľko k tým opravám) Myslím, že kombinované stožiare trolej aj osvetlenie spravuje - ako hovoríš - Siemens, podľa mojich pozorovaní ale stožiare výlučne slúžiace trolejom zrejme spravuje sám DPB? Na viacerých miestach, kde v minulých rokoch magistrát natieral stožare (na šedo) zostali tie "vložené navyše" (bez svietidiel, slúžiace napájacím bodom - tak sa to tuším volá ☺ ) v pôvodnej podobe, čo zaváňa takýmto organizačným usporiadaním...
Obom ďakujem za odpovede ☺