Reakcia na: Valec #170537:
ale veď to poznám ten pojem... ale aj tak, k čomu bola tá trať dobrá? Iba k tomu, že L2,3 a 8 to nemusia obchádzať ako kedysi cez Špitálsku, Nám. SNP a Štefánikovu na Hl.st. ale ako vidíš na využití električiek zmysel to moc nemalo.
Valec
BTW, najzákldnejšia povinnosť, ako keby ŽSR nemali dosť dráh, kde sa nič neprevádzkuje, dokonca kde ani koľajnice už nie sú.
Re #170522 PVo: Tento interval bol zavedený v čase predĺženia L63 k Avionu, kde sa čiastočne rozdelila záťaž cestujúcich (dkonca L61 mala pôvodne tiež 12/20//15//20). Čo sa letiska týka, tam ťažko o nejakej špičke hovoriť, keďže s normálnou sa to nekryje a letecká špička je každý mesiac v inom čase.