minibus na Potočnú by bola obdobná blbosť ako L27 a ľudia by s tým jazdili asi tak v počte 3-4 ľudia na spoj a možno o niečo viac cez víkendy záhradkári, či chatári.
Re #169389 810zssk: ibaže vidíš ako je L33 zatrolejovaná. Keby sa trolejovala presne stará trasa L33 (t.j. odpadla by potreba budovania obratiska na Riviére a trolejbusy by pokračovali rovno hore, na Dlháče) tak by sa dali balíky ľudí rozložiť na Segnerovu (cesta z DD do centra) a Jurigovo nám. by som zrušil s tým, žeby som presunul iba zastávku Molecova pre električky smerom k poliklinike, tak by ľudia na Molecovej museli prejsť pri prestupe z električky na trolejbus iba cez 1 prechod namiesto súčasných dvoch a odstavná koľaj by sa mohla premiestniť na miesto súčasnej zastávky Molecova.
nie je to nahodou tak, ze sa moze cely tyzden, len to musi dovolit vodic a nesmie byt v buse kocik (a samozrejme plny autobus) + bycikel musi byt cisty a nesmie ohrozovat bezpecnost cestujucich napr. pri prudko brzdeni? ?
Tiež by som nebola proti, keby som nemala aj veľký batoh na chrbte, ktorý nie je najľahší...preto chcem bicykel prepravovať ako batožinu, nie ako dopravný prostriedok, ktorý používam, keď práve necestujem vlakom. Tak či onak, aj keby som ho celú cestu tlačila až na stanicu, v tej horúčave prejsť 7km s ťažkým batohom a bicyklom a následne cestovať 6 hodín, nie je práve to, po čom túžim... ?
Nechcem byť drzý, ale čo Vám, resp. osobe využívajúcej ten bicykel, bráni využiť na dopravu priamo ten bicykel, hoci aj pomalým tempom po chodníku? Síce by som osobne bol radšej, keby sa bicykle v MHD dali neobmedzene prepravovať, ale obvykle je najjednoduchšie a najpohodlnejšie ísť priamo na tom bicykli. Predpokladám, že nejakú inú batožinu, ktorá by Vás obmedzovala, aj tak nebudete niesť, keďže budete mať so sebou bicykel.
Ahoj, zajtra by som chcela prepraviť svoj bicykel ako batožinu MHD až na Hlavnú stanicu, kde by som pokračovala v ceste vlakom. Ako to vlastne funguje s prepravou? Čo k tomu potrebujem? Je to vôbec možné? Z pravidiel sa neviem vysomáriť... ? ?
Je tam vodorovné a zvislé značenie, z ktorého by bolo zrejmé, že je to vyhradené pre autobusy? Nie je. Môžu tam stáť, ale obratisko pre DPB to nie je. Môže tam stáť každé vozidlo.
Riešite tu nezmysli. Treba sa zaoberať tým, aby sa prestupné miesto z Astronomickej premiestnilo na Súhvezdnú (teda preložiť obratisko električiek na miesto garáží a cvičiska pre psy), kde má vzniknúť aj železničná zastávka. Žiaľ, zatiaľ si stále niekto myslí, že cestujúci z vlaku prejdú tých 400 metrov pešo na električku (po ulici, ktorá nemá ani chodníky).
Suhlasim s 99% percent tvojho prispevku. Len prve vety nie. Preprava psa nie je bonus, je to normalna sluzba poskytovana DPB, bodka.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
no.ev.di.
Re #169389 810zssk: ibaže vidíš ako je L33 zatrolejovaná. Keby sa trolejovala presne stará trasa L33 (t.j. odpadla by potreba budovania obratiska na Riviére a trolejbusy by pokračovali rovno hore, na Dlháče) tak by sa dali balíky ľudí rozložiť na Segnerovu (cesta z DD do centra) a Jurigovo nám. by som zrušil s tým, žeby som presunul iba zastávku Molecova pre električky smerom k poliklinike, tak by ľudia na Molecovej museli prejsť pri prestupe z električky na trolejbus iba cez 1 prechod namiesto súčasných dvoch a odstavná koľaj by sa mohla premiestniť na miesto súčasnej zastávky Molecova.