Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: no.ev.di. #168539:
Once again, chcem citaciu kde som obhajoval porusovanie zakazu vjazdu. Nie tvoje odveci dristy.
Reakcia na: no.ev.di. #168538:
Slobodna vola nezahrna porusovanie zakazov vjazdu, chruno. Ja som hovoril o tom ze ty kecas kazdemu do toho kam ma ako ist.
Reakcia na: 810zssk #168536:
lebo už tam nebude chodiť L66 a tebe L50 nestačí, ty potrebuješ až pred vchod - invalid ?
Reakcia na: 810zssk #168536:
keď som hovoril o racionálnom používaní IAD, tak si začal drístať ako má každý slobodnú vôľu sa rozhodnúť kedy auto použije. Takže tu máš výsledok slobodnej voľby, keď "mrzáci" nevedia ani do posranej prírody dojsť bez auta! ? Jediný kto je tu psychopat momentálne si ty, asi ti prepína z toho, že nebudeš môcť chodiť do McKáčera sa nacpávať ty fritéza ?
Reakcia na: TeBeCe #168532:
Kde je teraz abuss? 1512-1521 ? ?
Reakcia na: no.ev.di. #168533:
Kde zas nieco take obhajujem????? Najdi mi JEDEN prispevok. Nechcem pocut ziadne dristy, chcem link na ten prispevok.
Reakcia na: Ike #168527:
Podla mna to zbytocne komplikujes. Najlepsie bude to spravit tak ako v Nemecku?

1. Stoji niekto na zastavke?
ANO - zastavi
NIE - pokracuj na krok 2

2. Zvonil niekto?
ANO - zastavi
NIE - pokracuje

Easy 🙂
Reakcia na: Ike #168521:
Ta ista situacia je na nocaku, pri nastupovani znamenie nedavas, pri vystupovani ano 😉 Aby sa zabranilo konfliktom, nech sa kludne vodicom da prikaz aby len na znamenie stali od napr. 22:30, ale cestujuci dostanu info, ze to plati od 22:00 😉
Reakcia na: Ruslan #168520:
to je demokracia akú obhajuje tak stále 810zssk ? ?
Reakcia na: Mike #168530:
to bola alternatíva, aj keď tam explicitne nebolo "alebo". Ten viedenský model by bol jednoznačný aj u nás. ?
Reakcia na: Ike #168527:
Úplne súhlasím. Ja vo Viedni (a aj inde napr. v Rakúsku) netuším či sú všetky zastávky na znamenie, alebo akého charkateru sú, akurát viem že vo vozidle sa musím postaviť včas pred zastávkou ku dverám a stlačiť tlačidlo dopytu, lebo ináč mi na danej zastávke daný spoj nemusí zastaviť. Tak nejako si to predstavujeme aj u nás. Akurát do predpisov (do bežnej praxe u nás) nemôž ísť formáulácia "je na uvážení vodiča", aj keď vodiči by to jednoznačne uvítali ?
Reakcia na: Ruslan #168520:
Autoslava - odporúčam ísť tam na korčuliach. Tá bordová plocha je horšia ako cesty v Japonsku po zemetrasení, okolo sa po tej vydláždenej ceste rútia autá minimálne 80kmh.

Minule som bol u Klepáča a jedna peroxidová blondínka tam hovorila do telefónu niečo v zmysle "Poď sem, dá sa tu pakrovať. .... čo? aký zákaz? veď je to len kúsok. Hádam sem nepôjdeš peši".

btw. v normálnej krajine a normálnom meste by tam už bola závora, resp. vysúvacia barikáda + povolenia by sa vydávali iba niektorým.
Reakcia na: Petto #168526:
To sú tety informátorky dolu na vrátnici...
Reakcia na: Mike #168522:
To samozrejme súhlasím, ale chcelo by to konečne v MHD opatrenia zjednotiť, nie že niečo platí len na takú trakciu, niečo na takú, niečo platí od 22:00, niečo len do 20:00, v prestupnej tarife sú výnimky neprestupné lístky, dopyt je len pseudodopyt a pod.

Keď tak, tak potom každá zastávka na znamenie celý deň (pričom úplne z predpisov zrušiť pojem "zastávka na znamenie" ale do prepravného poriadku pridať, že cestujúci musí naznačiť jasný úmysel nastúpiť/vystúpiť postavením sa k dverám, resp. k okraju zastávky - čo by platilo non-stop 24h denne), resp. v prípade určených zastávok je na uvážení vodiča, či (ne)zastaví.

Lebo ja osobne, čo som v iMHD komunite už nejakých tých 9 rokov, už začínam strácať prehlad v niektorých otázkach.
Reakcia na: TEDOM-1103 #168524:
Urcite to bude 1103 alebo SOR EBeN. ?
Skus cislo 02/ 5950 5950 - tam vzdy volam ked daco potrebujem - hoc je to tusim dispecing, urcite ti poradia ?
Reakcia na: TEDOM-1103 #168524:
Mobil? Ten už má isto svojho nového majiteľa. ?

Ale ako povedal hovorca, všetko najdeš na wéwéwé.dpb.sk ?
Včera som asi v nejakom buse stratil mobil neviete kontakt na Straty a nálezy? Dík
Reakcia na: SORBN12 #168518:
50/15 a aj v pondelok tam bude ale iba ak ho opravili inak tam bude asi #2021

CP http://www.codnesvarit.eu/50.html?
Reakcia na: Ike #168521:
Jedna vec je plynulosť, iná vec je dodržiavanie cp, a ešte iná vec je spotreba... To veľmi dobre vieš že najväčšia spotreba je pri rozbehu z 0. No a dnes máme stav že vodič musí zastaviť na zastávke pokiaľ je stála aj keď na nej nikto nestojí a vo vozidle je pár sediacich ľudí a je na 99,99% jasné že nikto z nich nechce vystúpiť. (Alebo nebodaj je vozidlo prázdne). A ešte na takejto zastávke musí otvoriť dvere, alebo aspoň aktivovať dopyt. Chvalabohu takýchto zastávok bude už v sieti aspoň busov a t-busov po 1.7. minimum.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.