Reakcia na: no.ev.di. #162200:
Ako som už povedal, mne vadí najmä to, že stále niečo riešiš bez podkladov. Tie tvoje "merania" mi pripomínajú jeden článok v časopise, čo si hovorí dopravný a odborný, kde nejaký inžinier počítal hospodársky výsledok IC vlakov. A počítal to bohužiaľ, ako ty. V KE je plná polka vozňa, v Poprade sa vlak silnejšie zaplní v ZA je vlak skoro plný, tak na 90%. A aby som mu nekrivdil, mám dojem, že odhadol koľko % je študentov. A z toho vypočítal daný človek tržbu, ktorú 1 IC vlak v nedeľu vytvorí. Hoci keď chcel robiť relevantnú štúdiu, mal ísť do ZSSK a požiadať ich o info za dlhšie časové obdobie, koľko je predaných miesteniek do daného vlaku, odkiaľ a kam sú vydané, a pod..
Vladimír
Takže:
1. Veľká časť Petržalčanov ani po piatich rokoch nepochopila, že alternatívou súčasného CP nie je pôvodný CP, ale pôvodné linky s ešte zhoršenými intervalmi.
2. Bavme sa o intervaloch, bavme sa o prekladoch, bavme sa o nadväznostiach, len už konečne upustime od nostalgickej spomienky na nejakú L81, v ktorej trase dnes okrem jednej jedinej zastávky jazdí L83!