Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
v capacity som sa par krat viezol, je to solidny a dobry bus, okrem solarisov jedine co jazdi v ba a zasluzi si takeho hodnotenie.

vzhladom na bratislavske financne moznosti je capacity nezmyselne drahy: zvysenie kapacity je neadekvatne zvyseniu ceny.

clovek musi byt obdarovany velkou davkou naivity alebo malou davkou rozumu, aby videl za danym tendrom nieco ine ako korupciu.
Reakcia na: 810zssk #144295:
Dik za upozornenie. Tak porovnám s inými NP klbákmi. Citelis kĺbový, Van Hool, Volvo, MAN. Čo si aspoň čo to pamätám z predvádzacích jádz, príp. čo bolo vystavené v areáli DPB počas DOD, tak Capacity neponúka po stránke kapacity toľko aby si tento názov mohol dávať, resp. vyvršovať sa nad iné vozidlá a už vôbec nie to aby ho niekto pokladal za super autobus, tak ako ho glorifikoval (ch)ujo Záhradník ?
Reakcia na: Solider #144294:
Či ten MAN zmontujú v MANe alebo ho zmontuje Gräf&Stift je dosť jedno. Neviem, ako by sa to malo prejaviť na kvalite...
VOĽBY 2010: Poznáme prvé dve koalície
http://www.aktuality.sk/clanok/156363/volby-2010-pozname-prve-dve-koalicie/
"Ambíciu dostať sa po voľbách do parlamentu potvrdzujú aj zástupcovia Slobodného fóra (SF), Občianskych kandidátov (OK) a strany LIGA. Predsedovia týchto troch neparlamentných subjektov dnes prezentovali vznik spoločnej politickej strany – Únia, strana pre Slovensko."

2%+0,1%+0,1% Ale keď zoberú hlasy Ficovi, tak som za. ?
Reakcia na: no.ev.di. #144289:
Tvoje predstavy o živote sú príliš naivné a hypotetické... ?
Reakcia na: no.ev.di. #144292:
Nemozes z hladiska kapacity porovnavat NP a VP bus...
Reakcia na: Preßburg.Germane #144291:
Ja osobne si nemyslím, že kvalitná preprava sa zakladá len na vozidlách renomovaných výrobcov.
Reakcia na: Preßburg.Germane #144291:
Ešte doplním, Gräf & Stift sa nezaoberal len a výrobou autobusov ale aj Nákladných vozidiel aj Luxusných Limuzín. Minimálne je to spoločnosť veľmi významná pre Rakúsko. Ešte ten rok založenia - neviem presne na inej stránke som sa dočítal rok 1904 - podstatné je že, je to spoločnosť s dlhou tradíciou.
Reakcia na: m@rtin #144290:
Capacity poskytuje asi toľko miesta dokopy čo Karosa B741. Ikarus 435 alebo TAM BUS 272A 180M pojmú viac cestujúcich. A keď už si chce nejaký výrobca dávať do názvu vozidla CAPACITY, tak akurát kĺbové TAMBUSY a potom dvojkĺbové Van Hooly si ho môžu dávať. Capacity je predražený a to za čo sa platí nie je kapacita, ale vyzdobenosť, materiály z ktorých je vozidlo zhotovené.
Reakcia na: Solider #144217:
Možno celkom vo svete nie. Ale je to rozhodne značka s dlhou tradíciou. Gräf&Stift myslím existuje od r 1902 - čiže vyše 100rokov. Okrem toho táto spoločnosť vyrába autobusy aj v spolupráci so spoločnostou MAN. Čiže sa dá povedať Gräf&Stift = MAN. To sa neboj, Vieden hocičo len tak nekúpi.
Reakcia na: MatejBA #144222:

Kde jsi přišel na to, že má SOR NB18 o 5-10% nižší kapacitu? Z údajů výrobce? Ty ale absolutně neodpovídají realitě. Osobně si myslím, že má SOR díky megaplošině u 2. a 3. dveří kapacitu ještě vyšší nebo stejnou co CapaCity. Vždyť je ten autobus jen o 80 cm kratší!! To se na kapacitě neprojeví vůbec nijak.
Reakcia na: AAA #144276:
je to na figu - si solventný, slušný občan - plať! Si socka - neplatíš. Ohromne ústavné ?
Reakcia na: Emo #144278:
To, čo je priestupok, je definované v zákone o priestupkoch. Si pozri a zmeníš názor. ?
Reakcia na: Emo #144262:
Konkrétne sa to prejavuje tak, že keď sa nejde pomaly, tak vypadnú zberače a potom môžeš pri ich nahadzovaní v zatočenom podjazde uskakovať pred autami.
Reakcia na: Peon #144284:
Aj doteraz tam mali ze musi byt pisomne, ale vybavovali aj mailove. Jedna vec je co MUSIS vybavovat, druha vec je ze mozes vybavit aj ked nesplna nalezitosti.
Reakcia na: Peon #144281:
Nie je zasa tak drahý. http://www.dtca.sk/services/pricelist.php

Cena obsahuje aj cenu hardwéru preto taká vyššia cena. Avšak elektronický podpis sa zatiaľ oplatí len takému čo vybavuje veľa vecí na úradoch pomocou elektronického podpisu.
Reakcia na: 810zssk #144283:
Vyzerá to tak, že už asi nebudú.

"Ak písomné potvrdenie obsahuje iné údaje než sťažnosť podaná telefaxom alebo elektronickou poštou, orgán verejnej správy sťažnosť podanú telefaxom alebo elektronickou poštou odloží."

Toto mi pripadá byť dosť časovo náročné každý e-mail bez elektronického podpisu vždy po 5 dňoch takto párovať s písomným potvrdením - podpisom. To už je lepšie rovno sťažnosť napísať písomne s podpisom, lebo e-mail to neurýchli, skôr spomalí...
Reakcia na: Peon #144281:
Asi je to jedno, bezne vybavuju staznosti aj bez el. podpisu.
Reakcia na: AAA #144279:
Tak rozumie sa samo sebou, že ak poruším Prepravný poriadok, tak to asi bude priestupok voči Prepravnému poriadku.
NOVÝ ZÁKON O SŤAŽNOSTIACH (9/2010 Z.z)

- http://www.dpb.sk/otazka/staznosti.htm

- http://informatizacia.gov.sk/19171/egovernment:-novy-zakon-o-staznostiach-upravuje-aj-elektronicke-podanie-staznosti.php

1; "V zmysle cit. zákona DPB, a.s. už nie je povinný prešetrovať ani vybavovať anonymné sťažnosti." - Veď ani doteraz to nebol povinný, nie?

2; "Sťažnosť podaná elektronickou poštou so zaručeným elektronickým podpisom sa považuje za písomnú sťažnosť." - Koľko bežných ľudí pouźíva elektronický podpis a koľko jeho vybavenie stojí?

3;"Sťažnosť podaná orgánu verejnej správy telefaxom alebo elektronickou poštou sa považuje podľa § 5 ods. 7 tohto zákona za písomnú iba vtedy, ak ju sťažovateľ do piatich pracovných dní od jej podania písomne potvrdí podpisom, inak sa sťažnosť odloží." - Aj podpis sa dá sfalšovať...

PS: V podstate to chápem, nepripravuje sa takéto opatrenie aj na Zákon o slobodnom prístupe k informáciám (211/2000 Z.z.)?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.