Reakcia na: Majo #143103:
Tam by skôr ľuďom pomohol 30 min alebo aspoň hodinový takt busov, ktorý ich vezie priamo cez dedinu. Os doprava v úseku Brezno - Nálepkovo nemá na tej trati moc význam (často sa tam vozí iba vlaková čata). Jedine si tam viem predstaviť nejaký takt rýchlikov (nejaká motorová jednotka) BB-Košice.
Majo
Re #143087 S499.1023: Myslím, že keby sa tam spravil takt (sedlo 120´, špička 60´) a premávali tam GTW/Desirá/niečo podobné v celej trase z BB do Margecian (bez prestupu v ukrutnej riti uprostred ničoho), vyzeralo by to aj s vyťaženosťou spojov úplne inak. Prípadne by sa dala trať spropagovať nejakými sezónnymi modrými šípmi a pod. A možno keby modré gumy nevyradili pred pár rokmi relatívne komfortné vozidlá 850/851 (v porovnaní so šukafónmi), nemusili by byť ani GTW a Desirá. But it´s tooooo late... ?