Reakcia na: MiroBA #126687:
Naozaj by si nemusel toľko kecať o veciach, o ktorých nemáš ani ponatia. Británia nie je iba Londýn a Briti nemajú dvojpodlažáky zo zotrvačnosti, majú ich preto, že vďaka šírke ulíc sú vo väčšine britských miest kĺby nepoužiteľné. Na väčšine kapacitných liniek v takom Bristole alebo v Plymouthe by si sa s kĺbom jednoducho nevytočil. Aj v Londýne boli Citará kupované iba na konkrétne linky, nikdy nimi neplánovali doubledeckery úplne nahradiť. Oni z našich kĺbov majú asi takú srandu ako my z ich doubledeckerov - britskí prevádzkovatelia sa sťažujú na náročnú a drahú údržbu (kvôli kĺbu) a vysokú spotrebu. A čo sa tej bezbariérovosti: dvojdpodlažák znamená že to má vrchné a spodné podlažie, a to spodné je bezbariérové - minimálne vo väčších mestách už nenájdeš dvojpodlažák, ktorý by nebol nízkopodlažný. A s výmenou cestujúcich tam tiež nie sú problémy, dokonca ani tam kde má autobus iba jedny dvere. Jednak tam pomer užívateľov VHD a IAD je trošku iný než u nás a jednak bežní Briti čakajú na zastávke disciplinovane v rade (!) kým ľudia nevystúpia, namiesto aby sa ako u nás dovnútra rvali ako divá zver...
Vacsinou je to tak ze dole sedia ludia co idu na kratsie vzdialenosti, hore ti co dalej. Su kultivovany (co sa inak o Britoch velmi povedat neda)
luky133
K tomuto môžem len dodať, že aj jeden vodič ma vo zvyku schválne ísť po mlákach, ale aspoň nie tam kde sú ľudia. Ak sa náhodou vodič nedokázal preradiť tak mohol aspoň spomaliť ak za ním nič nešlo... ?