Len tak na okraj:
Kurenie v elektrickach sa zabezpecuje odpadovym teplom od odponikov - zrychlovaca, takze ziadna zvysena spotreba elektriny sa nekona. Mozno na tyristorovych vozoch, ale aj tie kuria tak ze pri rekuperovani tlacia prud do vykurovacich telies. Samozrejme ze na kurenie si tieto vykurovacie telesa cucnu iba 40 Amperov, ale nebojte sa, tych zvysnych 320 Amperov sa premari v brzdnom odporniku, alebo s rekuperuje spat do siete...
Kurenie v elektrickach sa zabezpecuje odpadovym teplom od odponikov - zrychlovaca, takze ziadna zvysena spotreba elektriny sa nekona. Mozno na tyristorovych vozoch, ale aj tie kuria tak ze pri rekuperovani tlacia prud do vykurovacich telies. Samozrejme ze na kurenie si tieto vykurovacie telesa cucnu iba 40 Amperov, ale nebojte sa, tych zvysnych 320 Amperov sa premari v brzdnom odporniku, alebo s rekuperuje spat do siete...
Mimochodom, CP sa daju prehliadat aj cez wap, akurat treba pouzit sluzby, o ktorych uz ale viac vie napr. taky Darro. No a este jedna vec - predpokladam, ze kazdy by chcel pre wap CP v takej podobe, ze kedy mi pojde najblizsi spoj. Akurat cez niektore skolske prazdniny nie je uplne jasne, ktora linka bude chodit a ktora nie. A to este nespominam dni ako 24., 25., 31.12. a 1.1. ked vsetko chodi uplne inak... A este na koniec - poziadavky ma kazdy, ale co keby sa nasiel pre nas aj nejaky sponzor?
.
Ale som rad ze si sa SAM takto zosmiesnil pred vsetkymi.
d3k0