Reakcia na: Marcelllooo #100423:
Práveže medzi týmito dvoma inštitútmi je priamy právny vzťah."Referendum vyhlasuje prezident Slovenskej republiky, ak o to petíciou požiada aspoň 350 000 občanov, alebo ak sa na tom uznesie Národná rada Slovenskej republiky, a to do 30 dní od prijatia petície občanov alebo uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky." Čl. 95 ods. 1 Ústavy SR.
"Obecné zastupiteľstvo vyhlási hlasovanie obyvateľov obce (miestne ), ak ide o
a) zlúčenie obcí, rozdelenie alebo zrušenie obce, /11b/ ako aj zmenu názvu obce,
b) odvolanie starostu (§ 13a ods. 3),
c) petíciu skupiny obyvateľov obce aspoň 30 % oprávnených voličov. /12/" § 11 z. 369/1990.
P.S.: Prekvapuje ma, že si toto nevedel, keďže aspoň hmlisto toto vie každý priemerný občan SR.
Ámos
To je na tebe nejlepsie, ze clovek okamzite vie ked nemas ani paru ocom hovoris. Vtedy hodis nejaku hentaku vetu a my vieme krasne desifrovat, ze zase len tliachas a pritom nevies jednoducho odpovedat na prvotnu otazku.