Ohľadom preferencie na Botanickej:
Tento týždeň chodím z DNV cez Devín do práce autom. V utorok musela každým smerom zastaviť električka pri botanickej, druhá pribzdila tak, že skoro zastavila za to smerujúcou do mesta. Takže ŽIADNA preferencia. Dnes tam zasa musela tramvaj zastaviť. A to som tade išiel len päť krát a dva krát som videl ako tramvaje MUSIA zastaviť. Zaiste to nebude ojedinelé.
Tento týždeň chodím z DNV cez Devín do práce autom. V utorok musela každým smerom zastaviť električka pri botanickej, druhá pribzdila tak, že skoro zastavila za to smerujúcou do mesta. Takže ŽIADNA preferencia. Dnes tam zasa musela tramvaj zastaviť. A to som tade išiel len päť krát a dva krát som videl ako tramvaje MUSIA zastaviť. Zaiste to nebude ojedinelé.


tomas1
http://www.busportal.sk/modules.php?name=article&sid=1845&PHPSESSID=52da7a34c5d6b7d4d077c1d264b8aac8
K tomu Pendolinu - že vraj oni ešte len teraz na niektorých úsekoch vyznačujú zvýšené rýchlosti pre naklápacie vlaky. Medzi Prahou a Ostravou by sa tak malo ušetriť pri ďalšej zmene ešte asi pol hodina. To ma trochu zaskočilo, veď už od kedy ich majú, mohli to robiť už skôr. ?
Som zvedavý ako to bude na slovenskej strane, či aj tu budú nejaké úseky s viac ako normálnych 140kmh.