Reply on: SZKV #59361:
"ale zase není až tak nákladné dodělat dodatečnou stanici za provozu- podstané je, že vůbec něco vznikne!"- ale tá stanica bude už pod zemou a budovať stanicu až v tuneli asi nie je jednoduché.
"pak udělat oblouk pod Petržalkou a na stávající trať by se to napojilo někde na tom rovném úseku z opačné strany (od jihu)."
- presne tak, až na tom rovnom úseku pred ŽST Petržalka. Momentálne mám problém s emailom, ale potom dám na web taký oskenovaný propagačný materiál, čo tu už niekto raz ukazoval, kde je to pekne vidieť - taká staršia štúdia...

aquila
v tomto pripade ani nie je dovod na vyssiu rychlost, zvysenie rychlosti by exponencialne zvysovalo naklady a hlavne by to nemalo ani zelany efekt, ked na 6tich km su plus minus 4 zastavky
zdvihni zadok a chod sa pozriet aspon do susednej viedne, kde je tych tunelov zeleznicnych po meste docela dost
co je podstatne na mestskych tratiach aby neovplyvnovali ZP a varianta vozit cez UNS vlaky je mimo. filialka dokaze obsluzit aj nejaky ten substrat
a zase pre vlaky je dolezite v takychto usekoch zrychlenie
hovorim, zite si tu radsej tym elektrickovym bielym slonom
aj tak je sranda pozorovat, ze ked som hovoril, ze zeleznicny tunel bude zrejme skorej stavany ako elektricka, tak tunak vsetci ma div neroztrhali
nakoniec projekt filialka mozno prinesie vyraznejsie zlepsenie MHD ako samotna elektricka