Reply on: tomas1 #59396:
Vypadá to dobře, když to šlo takhle napojit podle starého projektu, půjde to i u nového! Ale ty původní plány jsou hodně divoké- taková železniční křižovatka na Petržalce by byla skutečně moc drsná!






a aka je realita ?


na vseko sa stazuju, aj keby sa tunak stavalo durchom v zlate
SZKV
Samozřejmě pokud popustíme uzdu šotoušské fantazii, tak teoretických možností je víc: co třeba udělat podzemní část ŽST Petržalka (pod budovou) s tím, že na povrch by to vylezlo až na opačném zhlaví? Sice by pak bylo dost problematické ukončování vlaků od severu v tom podzemním nádraží (asi by to muselo pokračovat až do Rusovců),vlaky od Vídně by mohly buď končit tak jako teď, nebo s dvousystémovým Taurusem dojet až na Filiálku (nebo Nové Mesto).
Ale stejně doufám, že se to povede nějak zaústit z tunelu ještě před petržalskou stanicí, aby to bylo co nejlevnější...