DPMK nakúpi 21 nových autobusov SOR NB 18

DPMK využije celú rámcovú zmluvu na nákup kĺbových autobusov typu SOR NB 18 City.

Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček v utorok (24. august 2021) oznámil, že Magistrát mesta Košice ukončil rokovania so spoločnosťou SOR Libchavy spol. s r.o. ohľadom dodania zvyšných 21 kĺbových autobusov typu SOR NB 18 City, ktoré boli vysúťažené ešte v rámci verejného obstarávania v roku 2018, kedy bola uzavretá rámcová zmluva na možnosť dodania až 30 kĺbových autobusov s dĺžkou trvania štyri roky. Prvých 9 vozidiel bolo dodaných ešte v závere roka 2018. Dopravný podnik sa v spolupráci s Mestom po takmer troch rokoch rozhodol využiť maximálny objem dodávok. Autobusy budú vybavené dnes už prakticky štandardne, teda klimatizáciou, systémom APC (Automatic passenger counting), USB nabíjačkami a podobne.

Oproti pôvodnej cene bude konečná nákupná cena nižšia, jedno vozidlo bude stáť 299 900,00 € bez DPH, úhrada za spolu 21 vozidiel teda bude činiť takmer 6,3 mil. €. Nákup autobusov nebude financovaný z eurofondov, ale prostredníctvom úveru. Zmluva medzi DPMK a SOR Libchavy bude podpísaná a zverejnená na webe dopravného podniku v najbližších dňoch, všetky vozidlá by teda mali byť do Košíc dodané približne v prvom kvartáli ďalšieho roku.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: TomoSK #5:
a tych 30 000 kde lieta este ? 😁
Konečne dokúpime aj zvyšné vysokoenviromentálne celonízkopodlažné mestské autobusy! 🤪
Cena znížená o bakšišné, keďže to nejde cez eurofondy...
Reakcia na: Petto #4:
Pôvodná cena, za ktorú boli do KE ponúkané bola o niekoľko desiatok tisíc vyššia, pri jednaniach sa však zrejme vychádzalo z ceny, za ktorú totožné autobusy ponúkli susednému Prešovu - len za 270k €. 🙂
299 000 ? Sak pre BA SOR nukal zamenej a v lepsej vybave ale asi uz NS18, kedze NB18 sa nemohla prihlasit.
Takze aj Solarisy aj SOR?
Reakcia na: xdobo #1:
Tušíš niečo o pravidlách takého nákupu alebo si myslíš, že je to ako u vás doma, keď mama rozhodne, že idete kúpiť nový mixér?
no vyborne fasa opat raz zas ideme nakupovat stare vybehove modely od sor, ktore sa uz len dopredavaju kde ani klima poriadne nefungovala namiesto toho aby primator tuto staru zmluvu zrusil a kupili nejake novsie modelove rady s poriadnou klimou napr ked uz sor tak NS18 https://www.sor.cz/wp-content/uploads/2019/03/NS_18_diesel_CZ_LoRes.pdf nove modelove rady ktore sa rozbiehaju s vychytanymi muchami alebo ked tak kludne mohli nakupit dlhe solarisy Urbino 18 alebo dnes velmi zaujimave hybridne busy do mesta Urbino hybrid 18 prip uz su aj elektricke Urbino electric 18, Urbino CNG 18 na plyn ci alternativu napr na vodik.. nie my sa musime opat just vraciat a robit kroky spat a kupit opat raz zas nieco co uz nik nekupuje! .. ..za kazdu cenu chce co najlacnejsie nakupit to sme tu uz mali nedavno a dlhe roky pred nimi vidime vsetci ako to dopadlo ked sa nasilu na niecom setri vid trate ikd , ci nakup twt.. a opat sa k tomu vraciame, zial nevidim v tom nic ine ako politicku kampan polaceka pred volbami aby sa "zapacil" viacerym a ziskal navyse nejake politicke body..