DPMK premiérovo otestuje parciálny trolejbus (od 18.5.2019)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Banskobystrický SOR TNB 12 sa ukáže v premávke už túto sobotu

Prvú jazdu trolejbusom typu SOR TNB 12 si budú môcť Košičania vyskúšať 18. mája 2019 predpoludním na netypickej trase z Námestia osloboditeľov na sídlisko Ťahanovce.

„Myslím, že naše mesto si zaslúži fungujúcu verejnú dopravu, ktorá sa nezaobíde bez trolejbusov. Hybridná verejná doprava je svetovým trendom a preto reálne uvažujeme o zavedení tohto spôsobu prepravy aj v Košiciach. V budúcnosti by týmto spôsobom bolo možné predĺžiť súčasné trolejbusové trasy aj na viacero sídlisk na okraji mesta,“ hovorí primátor mesta Košice Jaroslav Polaček (nezávislý).

Parciálny trolejbus vypraví DPMK na svoju premiérovú jazdu na následovnej trase:  

Nám. osloboditeľov (Bottova ul.) > Mlynská bašta > Mier > Tesco, Džungľa > Budapeštianska > Bruselská > Berlínska > Hanojská > Belehradská > Sofijská > Mier > Mlynská bašta > Nám. osloboditeľov (Bottova ul.). 

Cestovný poriadok:

Odchody z Bottovej:  9:00 10:00 11:00 12:00
Odchody z Bruselskej: 9:16 10:16 11:16 12:16

Vďaka baterkám aj bez trolejov a ekologicky

Pomocný batériový pohon parciálnych trolejbusov umožňuje aj obsluhu liniek bez trolejového vedenia.

„Táto výhoda nám umožňuje zaviesť pravidelné trolejbusové linky do ďalších častí mesta a zároveň ušetriť finančné náklady,“ uviedol na margo prvej testovacej jazdy generálny riaditeľ DPMK a. s., Vladimír Padyšák. Ako ďalej zdôraznil, výhodou týchto vozidiel je ekologická prevádzka nezaťažujúca životné prostredie a mimoriadne tichý chod, ktorý cestujúci určite ocenia.

Trolejbus prišiel z Banskej Bystrice

Parciálny trolejbus (vozidlo SOR TNB 12) si DPMK zapožičal od Dopravného podniku mesta Banská Bystrica. Je v ňom 31 miest na sedenie a 62 miest na státie. Verejnosť ho môže otestovať počas víkendu bezplatne. Ten, kto nestihne prvú testovaciu jazdu, môže sa trolejbusom previesť aj nasledujúci deň. V nedeľu, 19. mája 2019 od 14. hodiny bude vozidlo vypravené na trase Dobrého trolejbusu z Bottovej ulice na Lingov a späť.


17.5.2019
-DPMK a.s.-

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.