Nové kĺbové autobusy v Košiciach

Čoskoro do ulíc nášho mesta vyrazí 9 nových kĺbových autobusov.

V priebehu uplynulej noci (z 24. na 25. októbra 2018) bolo do areálu DPMK na Hornádskej dodaných všetkých deväť autobusov SOR NB 18 z prvej 9-kusovej série zakúpených v rámci verejného obstarávania z konca minulého roka. Cena jedného vozidla je 327 500 € bez DPH.

Nové autobusy sa od vozidiel rovnakého typu, ktoré už v Košiciach premávajú v počte 56 kusov, líšia v niekoľkých detailoch. Informačný systém vozidla tvoria LED displeje značky BUSE (1x predný, 2x pravý bočný, 1x zadný), ktoré dopĺňajú vonkajší displej aj na ľavom boku vozidla a jediná LCD obrazovka v interiéri. Cestujúcim bude k dispozícii niekoľko USB nabíjačok mobilných zariadení. Zmien sa tiež dočkali tlačidlá v interiéri i osvetlenie priestoru dverí a signalizácia zatvárania dverí. Vetranie interiéru po novom zabezpečia posuvné časti bočných okien. Tepelnú pohodu v interiéri by mali zabezpečiť dve klimatizačné jednotky WebastoCool Top 220 RT-C, každá s chladiacim výkonom 22 kW.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: reparil #4:
Zvyšné autobusy (či už SOR alebo Solaris) by mali prísť na budúci rok. Tých 9 Soriek sa týkajú zmluvy na nákup prvých 9 autobusov z 30 kusovej rámcovej zmluvy.
a co tie solarisy kedy konecne pridu?
Reakcia na: Mälön 10 #1:
Opravené.
Reakcia na: Mälön 10 #1:
Tak je, včera prišli všetky.
vsak už všetke stoja pri lakerni od vcera do polnoci