Zavedenie cyklospojov na linke 14 (1.6. - 1.9.2015)

Od pondelka môžete počas voľných dní na linke 14 prepravovať aj bicykle.

V období od 1. júna do 1. septembra 2015 (vrátane) bude počas voľných dní na všetkých spojoch linky 14 povolená preprava bicyklovPočas víkendov budú vozidlá jazdiace na tejto linke označené doplnkovou tabuľou so symbolom bicykla. Jeden cestujúci vo vozidle môže prepravovať jeden bicykel v priestore určenom na prepravu detských kočíkov a invalidných vozíkov. Za prepravu bicykla zaplatí cestujúci 0,60 € (rovnako ako za batožinu), platnosť lístka je 60 minút.

Linka 14 premáva po trase Železničná zastávka Ťahanovce – Anička – Mier – Havlíčkova – Čermeľ – Horný Bankov/Alpinka – Jahodná a späť. Počas voľných dní sú všetky spoje na linke 14 nízkopodlažné. Cestovný poriadok nájdete tu.

Prepravu bicyklov v prostriedkoch MHD upravuje Dodatok č. 1 Prepravného poriadku MHD v Košiciach.

Tipy pre cestujúcich na cyklotúry odporúčané Spolkom na podporu skrášľovania Košíc:

 • z Jahodnej do Myslavy:
  • Pri ceste z Jahodnej na Bankov môžete použiť žltú značku, ktorá prechádza aj lúkami, pekným prostredím a nemá výraznejšie výškové rozdiely. Alternatívne je možné použiť aj červenú značku. Od križovatky žltej a červenej turistickej značky na Kamennom hrbe žltá značka odbočuje na Girbeš a do Myslavy.
 • z Jahodnej na Bankov:
  • Podobne ako pri predchádzajúcom tipe je možné z Jahodnej použiť žltú alebo červenú značku. Od križovatky Pod Kamenným hrbom červená značka značka pokračuje na Bankov.
 • z Jahodnej na Lajošku a Kojšovskú hoľu (pre náročnejších cyklistov):
  • Takmer celá trasa vedie po červenej turistickej značke, v závere je na Kojšovskú hoľu potrebné použiť žltú značku.
 • z Horného Bankova do Čermeľa (ľahšia trasa):
  • Z Horného Bankova vedie asfaltke smerom na Dolný Bankov, pri rázcestí nad hotelom je potrebné odbočiť vľavo na lesnú asfaltku, ktorá vedie na Alpinku. Z Alpinky do Čermeľa je možné použiť trasu po modrej značke s pokračovaním po asfaltke miestnou komunikáciou alebo priamo štátnu cestu.
 • z Horného Bankova na Jahodnú (ťažšia trasa):
  • Z Horného Bankova vedie po červenej značke (od križovatky Pod Kamenným hrbom je možné použiť aj žltú značku) na Jahodnú a späť z Jahodnej po asfaltke na rázcestie pod Jahodnou. Odtiaľ je možné pokračovať po modrej cykloznačke alebo žltej značke s pokračovaním na štátnu cestu.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Skoda, ze len cez vikend. Snad tam nebudu nasadzovat SORry a pomestia sa vsetci