Platnosť mestskej karty sa predlžuje na 5 rokov

Všetkým držiteľom mestskej karty bude automaticky predĺžená životnosť karty o ďalšie dva roky, seniorské karty budú platiť neobmedzene

Seniorské mestské karty budú mať neobmedzenú platnosť. Ich držitelia – seniori (68 rokov a viac), ich budú môcť využívať s podmienkou, že kartu minimálne raz ročne priložia k čítaciemu zariadeniu. Pokiaľ dôjde k poškodeniu seniorskej karty, jej držiteľ musí za vydanie novej zaplatiť plnú sumu. Po novom bude všetkým držiteľom mestskej karty automaticky predĺžená životnosť o ďalšie dva roky. „Mesto Košice tak vychádza v ústrety držiteľom kariet a usiluje sa zvýšiť ich užívateľský komfort, aby mali s používaním karty čo najmenej starostí a čo najviac úžitku,“ povedal o aktuálnom opatrení primátor mesta Košice Richard Raši. 

Životnosť mestskej karty je v súčasnosti tri roky od dátumu jej vydania. Po novom môže jej držiteľ využívať kartu päť rokov, ak nedôjde k poškodeniu karty. Ak dôjde k jej poškodeniu, držiteľ si ju na vlastné náklady musí vymeniť.

Platnosť starých BČK, ktorých držitelia majú viac ako 68 rokov, sa predlžuje do konca roka (31.12.2014). V prípade tejto skupiny cestujúcich karta slúži len na identifikáciu bezplatne cestujúceho bez možnosti jej finančného zneužitia. Pokiaľ majú seniori záujem využívať zľavy na tovary a služby, tak si musia vymeniť starú kartu za novú mestskú.

O vydanie Mestskej karty je možné požiadať na dvoch predajných miestach DPMK, v Zákazníckom centre na Bardejovskej č. 6 a v Predpredaji na Rooseveltovej č. 3. Otvorené sú v pracovné dni od 7:00 do 18:00 hod. Predajné miesta sú v sobotu zatvorené.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Tatranka #4:
to vies, obvolavat ludi a vysvetlovat im, aky je Rasi strasne super a preto by ho mali urcite volit, nestaci. Treba hodit na zem par medenakov.
Reakcia na: myslavcan #3:
tiez sa toho obavam ?
"Seniorské mestské karty budú mať neobmedzenú platnosť." - prelozil by som to takto - "vsetky mestske karty by mohli mat neobmedzenu platnost, no kto by potom na tom zarobil".
.
"V prípade tejto skupiny cestujúcich karta slúži len na identifikáciu bezplatne cestujúceho bez možnosti jej finančného zneužitia." - takze ak prave identifikacia je to jedine podstatne, tak aky ma vyznam platnost karty, ak jedina zmena je fotka? Toto je dokaz je ide len o zisk a nema to ziadne ine realne opodstatnenie.
.
Ked som pisal o tom, ze ta platnost mestskych kariet je kratka, tak ziadna reakcia nebola, ale teraz zrazu, pred volbami, zmena.
.
"Platnosť starých BČK, ktorých držitelia majú viac ako 68 rokov, sa predlžuje do konca roka (31.12.2014)." - parada, uz to vidim ako pri poladovici v januari dochodcovia vybavuju nove BCK.
Reakcia na: veteran #5:
Namiesto 22 v 72 (5756; 4.8.2014)... ?
Reakcia na: tbus #6:
Ja som takou išiel včera #6701) ? Včera bol napr. väčšinu dňa zamrznutý vnútorný displej v #4753. Ešteže to nemalo prejazdy na iné linky alebo nedajbože keby robil zálohu. Je toho na celý zoznam...

Ešte keď tu boli SU18, tak na prednom bočnom bolo 10 → OC Optima, na zadnom bočnom F2 → Opravy valcovní ? ?
Reakcia na: veteran #5:
nedávno som večer cestoval linkou 07:40 ?
Reakcia na: myslavcan #3:
Od ostatného "apgrejdu" "systému" sa mi s pravidelnou periodicitou stáva, že namiesto v 10ke cestujem podľa vnútorného displeja v RA5, namiesto 18 v RA6, namiesto 10 v F2...
Ej bisťu! A čože taká nečakaná ústretovosť? Voľby, voľby, voľbyčky????
Reakcia na: tiffden #2:
To až pri 18. upgrade systému, za ktorý si istá firma nechá zaplatiť pár eur...
A kedy bude mozne zaziadat o nu cez webovy formular?
Joj ta to jaky dobry toten naš richtár, že nam toto vybavil ? ❤ ?