Reakcia na: Dead #73961:
A načo je Heringešu toľko spojov? Blbosť. A ťahať tam 17ku? Veru, to je veľmi krátka linka, ešte jej pridáme. Aby vozidlá nechodili od Prešovskej (špička ráno), Palackého s meškaním, ale aby ho rovno nabrali už na Lingove. Fakt super.Tak isto je podľa mňa blbosť, že sa intervaly zhoršia, ak sa zavedie linka NO-Heringeš.
Dead
Ako to myslis ze mozno bude mat 20-ka "omnoho horsi interval" - takze namiesto 60 min. vecer to bude kolko, 2 hodiny, 3 hodiny? No a v spicke by to nebola taka pohroma, ak by nebol interval 15, ale 20 min., to som uz spominal.
K tej otazke, ci dobry interval a zachadzka alebo horsi interval a bez zachadzky - to myslis ze 30 min. mimo spicky a 60 min. vecer je dobry interval? Kludne moze byt dobry interval (to nie je sucasny stav) a zachadzka, ale nie DVE zachadzky, pamatam sa ked neboli zachadzky 20ky, do a z mesta to trvalo mozno polovicu ako teraz. Cakat dlho na spoj a este 2 zachadzky potom, to je zle riesenie, vacsina ide radsej inymi spojmi a pesi, lenze vsetci platime rovnako za cestovne, tak preco niektori maju ist 4 zastavky pesi? Tak 1-2 by este slo, niekde to nejde spravit inak, ale tu by sa to dalo vylepsit.
K Heringesu - neviem ako sa to bude riesit, ale myslim ze s dobrym nacasovanim by cesta na NO s prestupom mohla trvat rovnako dlho ako priama, vzhladom na to, ze aj ked tam chodila 20ka, trvalo "vecnost" kym sa dostala na Secovsku cez tu krizovatku, mozno by tam mohol byt semafor, ale ten by spomaloval ine spoje. Dalsie riesenie je presunut zaciatok 17-ky na Heringes, ta ide cez Furcu, ale na Palackeho, mozno pozmenit trasu, alebo neviem ci ma zastavku pri McDonalde, ale odtial je to k NO kusok, komu sa nechce prestupovat. Myslim ze lepsie riesenie ako priamy spoj Heringes>NO. 17ka ide z "Dargovských hrdinov, MiÚ" na Palackeho za 11 min., prip. vymenit, zmenit trasu nejakej rychlej linky 5X, ak by zacinala na Heringesi, isla by cez Furcu a nezastavovala by na niektorych zastavkach, na NO by mohla byt aj za 10 min. a keby sla ako 20L, z NO by mohla ist priamo na Heringes. Zrusit, presunut zaciatok by tak mohla 55ka, kedze cez furcu by uz sla ina linka z Heringesa a mohol by sa napr. aj znizit interval 15ky, kedze z NO na furcu by sla aj ta nova rychla linka. To by znamenalo "ziadne kilometre navyse" a dostatocne spojenie pre Heringes>NO, rychle spojenie pre NO