Reakcia na: stn38 #69346:
http://www.uvo.gov.sk/sk/evestnik/-/vestnik/197421"Predmetom zákazky je dodávka 23 ks (a ďalších až 23 ks s využitím opčného práva) jednosmerných mestských električiek technicky spôsobilých na prevádzku a vhodných na prevádzku v podmienkach mesta Košice, ako aj poskytnutie údržby (záručného a pozáručného servisu a opráv) uchádzačom pre každú električku počas 15 rokov, resp. do najazdenia 750 000 km od schválenia technickej spôsobilosti na prevádzku."
Tak a teraz mi povedz, kde sa tam spomína obojsmernosť.
Vari ďalšie kĺbové
Kĺbové sú u nás cez VD zbytočné. Cez voľné dni nie je vôbec žiadny nápor. Na všetkých linkách (teda okrem L9, LR2 a LR3) ak sa dá, jazdia krátke električky. A to ešte DPMK vypravuje na L9 dlhé briky a na nízkopodlažné poradia musia stále chodiť pre-prepotrebné KT-čka, čo je pochopiteľné, lebo nemáme KRÁTKE briky, ktoré by sa dali rozpájať a práve také potrebujeme. KT-čka sú potrebné iba cez PD, v nedeľu na L5 a cez výluky. Najlepšie by bolo - kúpiť Variá LF+/o. Tie v podstate zahrňujú všetko v jednom a nepotrebujeme žiadne KT-čka.
Sheep221