Lenže pri tvorbe laku treba myslieť aj na to, že tu amem nove ja stare vozy, napr. ta tvoja kombinacia by možno sadla na 700vky tie znesu všetko ale solaris už ee.
Viem, vyzerá to neprirodzene, samozrejme, že v skutočnosti by tá farba takto do očí bijúca nebola (spomenul som Ostravu).
Re #53001 redburger: Keď už nejaké moderné alebo aktuálne "letiace" kombinácie, tak potom by sa mi páčilo niečo na spôsob dvojwany (http://tinyurl.com/dvojwana), MB CapaCity tiež vyzerá dobre, aj v Bratislave sa im do toho podarilo ako-tak zakomponovať ich farebnú schému.
Ja si myslim, že zelena a biela je na taky "pruhovany nater" vhodna farba, v tejto kombinacii to proste vyzera dobre. Ale ak chceme mestske farby trebalo by iny vzor, nie taky jednoduchy a hlavne nie polovicu na pol voza modru farbu.
Ja by som si vedel predstaviť aj čierne busy ( ako ten mercedes pekný ), alebo aj inú farbu, ktorá by svedčila vozom a farby mesta by som zastúpil iba v dvoch tenkych, decentnych pasikoch tiahnucimi sa pozdlz vozu, minimalne solarisom a novsim vozom by to IMO seklo.
Inak najkrajsie elektricky sa mi javia NP KT, ten nater je suprovy, len skoda, ze okná niesu tmave, cim tmavsie, tym lepsie a modernejsie by to vyzeralo.
problem je ten, ze tu mame vela typov vozidiel a najst jeden nater, resp farebnu kombinaciu, aby to pasovalo na vsetky je celkom problem....
Tato kombinacia je absolutne esteticky hnusna a nehodi sa na taketo učely, biela je taka prirodzena a zelena to pekne doplňa a oživuje. Modra a žlta su a ž "veľmi farebne" alebo ako to povedať a nepasuju k sebe.
A neviem prečo by silou mocou mali byť autobusy v mestskych farbach, koľko DP to tak ma? ? Zase nemusime za každu cenu presadzovať niečo čo hoci vyzera hnusne len preto že to su "vyvolene" mestske farby.
Ja myslím, že niečo takéto - http://i48.tinypic.com/260psmp.jpg by sa aj celkom hodilo. Zelená nemá žiaden vzťah k mestu, podniku, nenapadá ma žiaden súvis prečo práve zelená by mala byť dominantnou farbou.
konečne som sa dozvedel to veľké tajomstvo, ktoré som tak veľmi túžil poznať - kde sa čaká na intervaly. Aj tak to nie je Tatranská ulica.
Okrem iného tam hovorkyňa DPMK povedala, že " celá obslužnosť MČ Krásna mala byť riešená predĺžením linky 19, ktorá by zachádzala k amfiteátru ". Neviem, či si nevšimla, ale L 19 už nejakú tú dobu zastavuje na tejto zastávke. Minimálne ide o nesprávnu formuláciu, na čo by si ako hovorkyňa mala dávať pozor.
Minule som sa pýtal na DPMK, či nebudú používať modro-žltý náter a povedali, že nad touto možnosťou neuvažovali ? . Takže zostane zeleno-biely ako je na vštkých vozidlách.
Podľa jedného z nespokojných cestujúcich, po presune z Námestia Maratóna mieru vodič zaparkuje autobus na Tatranskej ulici, kde čaká na ďalší interval.
"Vypne svetelné označenie '13', aby nikto nevedel o aký spoj ide," tvrdio nám sťažovateľ. "Zaujímalo by ma, prečo sa linka č. 13 nevyužíva až po zastávku amfiteáter. DPMK nepotrebuje peniaze za cestovné od ľudí, ktorí by tento spoj využívali?" ? ?
Zbožňujem niektoré občianske iniciatívy. Najprv si gadžo vydupe, že musí mať priamu linku do centra, ktorá nechutne kopíruje električkové koľajnice, čo mu absolútne nevadí, nevidí v tom plytvanie. No nútený presun k najbližšiemu sociálnemu zariadeniu už ako problém vidí a zrazu sa oháňa ekonomikou. Ja by som mu odkázal, že 13-tka môže pokojne končiť na Važeckej a žiadne presúvanie naprázdno nebude potrebné.
ad prístrešky - prečo sa nedá urobiť čosti také, ako pri Optime? Pokojne to môže byť aj dlhšie, síce taká prístrešok neochráni proti vetru, no tieň a ochranu pred dažďom to zabezpečí.
Možno by to chcelo skôr modré čelo, to sa viac hodí jednofarebne (http://i46.tinypic.com/ubjes.jpg). Problém je tiež to, že farby sú neprirodzené, príliš výrazné, pastelové, absentujú odtiene a tiene. Neviem to však inak urobiť, no pre porovnanie by som bral ako príklad ostravský náter s tým, že biela by mohla byť nahradená modrou so zachovaným žltým pásom, prípadne nejakým ozvláštnením monotónneho vzoru (BA, PO).
Re #52990 TA: Neviem či by to nebol prílišný extrém.
--->>> autorovi tejto myšlienky odporúčam, nech sa ide pozrieť, ako je postavené autobusové stanovište zastávky Hlavná pošta na Poštovej.
BTW, to je fakt taký problém osadiť aspoň prístrešky na zastávky ED Veď tie nijako nebránia pohybu chodcov na nich. Takže body proti tomu spomínané v danom článku sú úplne bezpredmetné. Na Slovensku je to tak, že sa hľadá, prečo to neurobiť.
Ja by som to hnusom nenazval. Možno ti k predstavivosti pomôže toto: http://i49.tinypic.com/ive1dh.jpg (viem, že je to urobené veľmi primitívne, navyše s rešpektovaním súčasnej schémy, ktorá by nemusela byť taká strohá)
Re #52979 AutobusovyManik: Presne toto som myslel. Plus T3Mod je modrá so žltými prvkami.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Peter55