Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Peter55 #45225:
A prievan v ociach a uchu a bolesti hlavy zarucene. ? ? ? ? ? ?
Reakcia na: Josip3211 #45224:
Ikarusy maju najlepšie vetranie zo všetkych busov v KE, keď sprave pootvaraš horne dekle netreba ti žiadne okna.
Reakcia na: Trucker4091 #45222:
Konecne citelisy ? aspon maju dobre pasivne chladenie. ? A ne jak ikarusy ze miniokienko ktore sa v najlepsom pripade da trosku pootvorit. ? ? ? ? ?
Reakcia na: tbus #45221:
Ma nove sedačky.... Ale išlo o to kurenie a o to, že to M1rcO_o "zvalil" na udržbu ?
Reakcia na: tbus #45221:
to iste aj B941ky v lete vkuse odstavene su ide aj kurenie aj na konecnej vytlaci vodu teplota stale nad 90° ? (prevádzková) ?
Reakcia na: Peter55 #45195:
napr. #4212 vyzera zvnutra (z pohladu cestujuceho) velmi zachovalo ?

...a ked sa to stazujete na kurenie, napr. Solarisy maju cely rok zapnute jedno kurenie - motor vzadu, z ktoreho vecne sala teplo
Reakcia na: Josip3211 #45219:

Neviem či ešte možme nazývat toto LV novým. Ja by som to nazval že staronove LV ? alebo novostare LV. ?
Reakcia na: LUKYmhd #45218:
Jasne ze sa tu chodis vyplakavat ta dee? Nove linkove vedenie je super bomba najgenialnejsie ta skus este raz povedat nieco zle na neho. ? ? ? ? ?
Reakcia na: TA #45199:


Mojim cieľom nie je sa tu vyplakavat a stazovat. Chcel som vediet preco je to tak. To je vsetko. Vysvetlil si mi to a je to v poriadku. Dakujem za vysvetlenie.
Reakcia na: tbus #45216:
no jo a ešte ktomu s velkými oknami ..to boli časy
Reakcia na: 5204 #45215:
bordovy ikarus na L53 ?
Reakcia na: Yogi616 #45213:
dik zato moc 🙂 ..hned mám lepšiu náladu
? presne toto som sa chystal hľadať aj ja... diky zato
Neviem mi niekto uploadnuť obrázok informačnej tabule z Ikaru kde kriedou bolo napísane - "nestíhaš" (faker) diky moc ?
Reakcia na: jt #45206:
No skor ako budes este niekomu o tomto pisat. T3ky maju dve druhy kurenia. Kurenie odpadovym teplom a kurenie pomocne spiraloou. Kurenie odpadom je celkom postacujuce pri velkej zime, len musi byt vodic, ktory vie dobre pracovat z pedalom jazda a brzda. V KE viem o niekolkych fakt dobrych vodicoch, ktory to vedia spravne nazhavit. To co ty oznacujes kurenie na prvy stupen, je v skutocnosti kurenie pomocou pridavnych topnych telies. A to ma dve polohy, kurenie stupen 1 a 2. Vacsina vodicov vyuziva prave tento system, lebo je jednoduchsie prepnut prepinac po lavej ruke, ako sa trepat do polky vozidla a mordovat sa z prepinanim klapky. Rozdiel je v tom ako si napisal, odpadove teplo z EDB je zadarmo a kurenie pridavnym kurenim sa odraza na spotrebe elektriky



DIMI: je to na inu debatu ako na fore
Reakcia na: jt #45206:
ja som siel dnes rano 9kou (T6) z Jazera. Kurenie bolo pustene snad naplno, pri radiatore sa nedalo vobec sediet, musel som si odsadnut, lebo ma palilo cez rifle.
Reakcia na: jooojko #45208:
Áno, viem ako to funguje. Prvý stupeň je práve toto, keď sa z útrob voza púšťa dovnútra zbytkové teplo (a s ním aj kopa prachu), čiže súprava nespotrebúva viac energie než je potrebné, no v takom teple je to viac na obtiaž než na úžitok.
Reakcia na: jt #45206:
kurenie vychadza z pod sedadiel...
Zrejme boli len otvorene klapky, vtedy fuka teply vzduch, teda odpadove teplo od brzd do voza... Urcite sa netemperovalo...
To ci su klapky otvorene sa da zistit na pravej strane kde bud fuka teplo, alebo nefuka...
Reakcia na: jt #45206:
To je už o inom a na zamyslenie ?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.