Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Irisb #19053:
ta ja mam schladiť vrtak? ta sakra. sak cele forum je rozdelene na dva tabory: ty a kvertak vs. ostatok, a ja mam chladit vrtak?
a v tom prispevku 5- ovi pod mne patriacim odkazom o schladzovani vrtaku pises to, co som pisal v prispevku, na zaklade ktoreho mam chladiť vrtak... a ze by bolo malo trolikov? no neviem, tak vyratane to nemam, ale myslim, ze ak by sa prestali kupovať busy jak na pase, bolo by nieco aj na nejake troliky na doplnenie stavu.
DPMK aj tak spravi po svojom: Kaslat na ekologiu a spol. zrusit financne narocnu dopravu (na rozvoj a udrziavanie) ako ED, TD nakupit abus a rozstrkat ho po vsetkych certoch. Ze nafta je draha? Pche! Ved listok sa da zdrazit nee?
Reakcia na: BMko #19057:
akurat som chcel napisať, že niekedy dokažeš aj slušne bez uražok vysvetliť svoj nazor......a tentokrat si ma aj presvedčil o vyhode investovania do TD.......čiže sem tam aj vieš o čom hovoríš.....
lenže k tomu tvojmu poslednému prispevku.......mam par veci
1. teba veľký k...t do toho či to mam v hlave v poriadku......
2. maš pravdu ja som nevidel ešte ako sa robí kvalitne MHD, ale ako vidím ty si videl všetko, všade si bol, všetko vieš.....taka typicka šturvareška.....to všetkého zavrtaš nos
3. to si fakt taký zakomplexovany, nevychovany, bez zakladov slušnosti čo je umocnené tvojou retardovanosťou, že nedokažeš človeka neuraziť pri tom aby si mu niečo vysvetlil??

mal by si sa zamyslieť (ak maš čim) nad svojim spravaním sa k ostatným diskutujúcim.......už dlhšie si všímam že ak ma niekto iný nazor ako ty, hned trepe bludy, nema to v hlave v poriadkud, je debil a neviem čo ešte.......nikto nie je dokonaly......tak skus prejaviť trošku ucty k ostaným, lebo sa lahko môže stať, že trafi tvoja papula na nespravneho človeka......a už ju viac neotvoríš
Reakcia na: Irisb #19053:
ty by si sa mal schladit, lebo taras strasne bludy, bud to nemas v hlave v poriadku alebo si vzivote nevidel ako sa robi kvalitna MHD. Odporucil som Presov. Odporucim aj ZA a BA . pytam sa ta preco sa investuje v tychto mestach do rozvoja trolejbusov a elektriciek a minimalne do Abus?
Reakcia na: BMko #19054:
Ďakujem a doplním ešte odbočku na žel. stanicu.
Reakcia na: Irisb #19053:
pavuky sa daju kupit a su lacnejsie ako elektricky, ktore by pri rozsirovani elektrickovej dopravy bolo urcite treba.
Reakcia na: Irisb #19046:
Tak dobre suhajko : P
Vystavba trate na tahanovce vyjde okolo 150 milionov. Kolko bude stat rekonstrukcia priblezne rovnakeho useku pri elektrickach? okolo 200 milionov. (to je asi taky usek ako na jazere). A kde su neake opravy elektriciek? Rozsirovat trolejbus ma zmysel a siet treba zvacsovat, cim vacsia tym mensie ekonomicke naklady na prevadzku, nehovoriac o tom, ze nizkopodlazna nova elektricka je cenovo relativne 2-4 nasobne drahsia ako novy nizkopodlazny trolejbus. udrzba ED je ovela financne vyssia ako udrzba trolejbusov. V KE je potrebne dat opravit trate elektriciek ale nie na ukor trolejbusky ale na ukor Abus, ako sa tu spominalo 3-4 roky neinvestovat do Abus ale do ED a TD, ktory je menej financne narocny. V KE treba siet u trolejbusov rozsirit a rozsirenie je cenovo lacnejsie nez vystavba novej el. trakcie. Teraz su otazne problemy nosnej dopravy pre Tahanovce. Riesenim je dobudovanie trate na Moyzeske a dotiahnutie dratov na tahanovce. Potiahnut draty na potom na Zelezniky a Podhradovu. To je vsetko cca dokopy asi 1 mild investicia. A mas siet. Ale kdez, tahat elektricky na tahanovce vychadza len na 1,5 mild a to tiez len po Americkej triede. Treba mysliet do buducna, nie aktualne, kedy trolejbusova siet nie je siet ale potrebuje sa rozsirovat.
Elektricky nech hladaju financie v podniku na svoju zachranu ale na ukor abus. Na vystavbu ekologickej nosnej dopravy sa daju cerpat Euro fondy.A je vyhodnejsie za 1mild spravit celkom slusnu siet s trolikmi ako postavit jednu trat na sidlisko a pritom nemat obnovene ostatne trate. ja chcem aby Kosice boli ekologicke mesto na baze elektrickej trakcie. Abus netreba uz rozsirovat. Je dost vyspeli na to aby tych par rokov vydrzal bez investicii, elektricky a trate treba opravit. A trolejbusi neobmedzovat a podporovat v rozsirovani tak aby nebranil obnovovaniu ED. to chcem povedat. PS: inac preco je ED aka je?
Reakcia na: redburger #19052:
chlape mal by si schladiť vrtak lebo už ti to tlačí na mozog

5: lenže pokial ma TD byť rovnocennou aspon s ED tak budeš musieť natiahnuť viac nových tratí....a pri 2-3 nových sa môže stať že zrazu tých 27 pavukov bude malo
a celkovo moj nazor na vec je taky, ze td zanechat ed zanechat a kupovat menej abusov, neskorsie prostriedky liat do td a ed, menej do ad. ta bude celkom na urovni, zmenit linkove vedenie treba.... a troliky , ak by sa spravili take veci ako trasa na kvp kolo novej nemocnice, zachadzka na stanicu, ci zatrolejovanie thc by boli nosnou pre thc furcu a kvp v podstate...
ed ... pokryva ten ostatok a bola by nosna pre ostatok a ad by bvoli doplnok k tomu celemu, dobry som? dakujem.
jednoducho, treba menit pomery vzajomnych doprav, lebo tento pomer je taky nijaky.
Reakcia na: Isidor #19050:
huraa konecne jeden co sa vyzna na to su tu rozne druhy dopravy na kazdy ucel je daco ine ?
Reakcia na: Irisb #19046:
Omyl....TD nekonkuruje, nikdy nebude a ani nemá konkurovať ED... miešaš hrušky s jablkami.
Reakcia na: Irisb #19046:
Ale keď kúpiš tých 56 autobusov, ostane veľmi málo (skôr nič) na ED. Správne prerozdeliť disponibilný balík - to je kľúčová otázka.

Výstavba nových trolej. tratí by si zatiaľ nevyžadovala žiadne investície do nových vozidiel, lebo je ich stále veľký nadbytok. (Pokiaľ viem, denná výprava je 12 z 27).
Reakcia na: Irisb #19031:
co? neviem o com tocim? no predas paru trolikov aby si kupil novu jednu elektricku? ta neviem. a pri takych ako ja nema ed buducnost? skorej sa kukni hore, co za nezmysly tvoria v dpmk... pri takych ako ty zase dopadneme ako bb hehe.ale hlavne ze budeme mat o tri briky viacej.
no tym vyriesite fakt vela.... TD ziadna a ED s paru vozmi na viac, ktore sa budu vlacit jak ja na bycikli, no fakt parada,.
Reakcia na: TA #19045:
pravda nejaky expert tu pride ako velka voda a mysli si ze je to take jednoduche ❗ takto sa mi to zda s trolejbusmi
Reakcia na: BMko #19040:
tak ja tipujem že ty nemaš ani 15 rokov......lebo Vyjde (ty si napísal Vide) sa učí ešte na zakladnej škole.......dalej tvoje čísla su sice pekne ale ekonomicky uplne na hovno......čo ťa vyjde lacnejšie vystavba nových trolíkovych tratí + nakup nových trolíkov aby ich bol dostatočny počet , alebo pomaly a isto predavať troliky a peniaze vražať do obnovy ED, ktora tu ma už vybudovanú aku takú sieť, na ktorú sa TD s 2 linkami fakt hrabať nemôže???....skus pochopiť že jednoducho TD nema takú infraštruktúru v KE aby mohla konkurovať ED......a AD už do toho vôbec nepleť, lebo vždy ked trolík alebo elina nemôžu......musí zaskakovať autobus.........AD je zlaty moj zaklad pre Košickú MHD........takže ten nakup 56 vozov či koľko tu spomínal Nodes je plne na mieste..........TD pre KE neznamena nič, je ekologicka to sa jej musí nechať, ale iny prinos trolíkov v KE nevidím.....skus mi to prosím slušne bez nejakých uražok(aj skrytych)vysvetliť...ak to dokažeš
Reakcia na: Sheep #19036:
veď práve a tým sa vôbec nezaoberali v BB. kde vlastne SAD Zvolen priešiel ako " slepá kura k zrnu " a sleduje len svoje záujmy - čo najrýchlejšie vysoký zisk. Čo bude o 10 - 15 rokov ich netrápi, vtedy bude mať na starosti MHD už niekto iný, kto opäť možno vrazí zopár stoviek miliónov do obnovy trolejbusovej dopravy.
Autobusový park v KE je momentálne vo veľmi slušnom stave. Preto si myslím, že práve teraz (najbližšie 3 roky) je vhodný čas na utlmenie nákupu autobusov a zvýšenie investícií do ED. Teda preliatie investičného balíka viac v prospech reko električiek a tratí.
Reakcia na: BMko #19040:
tu nejde o ekonomiku, ide o zdravý rozum. ?
Reakcia na: BMko #19040:
zisk 6 - 7 mil. je za predaj 2 klobas, ktore netreba k vyprave. K vyprave treba 18trolejbusov.
Reakcia na: Nodes #19029:
to je plán na rok 2006 ❓

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.