Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Dimi #61392:
sa prevezieme 4082 alebo 5505, niekde ku ohnisku a môžme oslavovať 120 rokov ?
Reakcia na: tbus #61394:
samozrejme som mal na mysli ED dopravu viac-menej.. ? No a k tým vlnkám - to je kapitola sama o sebe, čo voz- to iná "geometria" vlniek.. a nerátam nejednotnosť (predné a zadné čelá, strechy atd.. ) v AD tak sa nečudujem že odchádzajú ďalej v zeleno-bielych farbách..
No to už je vec dizajnéra alebo toho kto také vlnky vymyslel, že sa to ťažko dodržiava.. Ale načo robiť jednoduché veci, keď sa dajú robiť zložito nie? Ešte k tomu ak aj niesú peniaze.... ?
Reakcia na: Rudyke902 #61393:
Neviem, či je to pokrok, nakoľko na AD sa na vlnky akosi kašle. Mnohé vozy opúšťaju naďalej prehliadky v zeleno - bielych farbách (ukrajiňáky nerátam). Nebyť nových autobusov a generálky 3212 v externej firme, tak v podstate sa na AD nič nezmenilo. A to je počtom vozov najväčšia prevádzka. ?
Reakcia na: Sheep221 #61375:
tak ako píšeš - vidieť v novom unifiku súpravu 2xT6 by bolo zaujímavé, no asi si fakt na to ešte počkáme.. Viem že je to pokrok do roka toľko vozov v novom šate, len som sa zamýšľal ktoré dalšie budú asi na rade. Najskorej budu pokračovať najviac asi v T3 kách.. a z KT neviem ktorá je na rade na VP.. 513 je kapitola sama o sebe, potrebovala by to najviac, no pokiaľ sa nemýlim bola (je) určená ako na GO na NP variantu - len neviem vôbec či sa bude pokračovať v prestavbách KT na NP, toho roku asi určite nie, a do budúcna asi ťažko... Tak asi fakt ak bude musieť ísť na VP tak skončí s novým náterom, len bez NP článku samozrejme.. Takže určite sa nedočkáme tak skoro nejakej KT8 NP v novom dizajne si myslím, lebo súčastné KT-NP sa prelakovávať len tak nebudú - a do VP prehliadky má každá ešte asi ďaleko.. ?
Aj tak by som uvítal, keby niekto fakt vedel aký je "plán" VP prehliadok, a vedel by napísať ktoré KT a aj T6 budú asi najskôr v pláne..
Reakcia na: tbus #61390:
To by slo 🙂
Reakcia na: tbus #61390:
napad by to nebol zly, otazne je kto by taku akciu zorganizoval
Reakcia na: Dimi #61389:
Môžme si spraviť stretávku a osláviť ?
Reakcia na: Sheep221 #61380:
Zda sa ti snad, ze nieco bude? 🙂 Nebud smiesny 😉
Reakcia na: Sheep221 #61387:
*preprogramovat
Reakcia na: Tambus4501 #61386:
S trochou snahy prepgramovat to by sa to dalo, zeby najprv dokoncil prehravanie toho co uz zacal a potom zahlasil kontrolu. Toto je vec softwaru.
Reakcia na: Sheep221 #61385:
Všimol som si že čakajú pokiaľ nezačne hlásiť zastávku a vtedy priložia kartu aby to nezahlásilo prepravnú kontrolu.Systém má asi problém spracovať naraz viacero informácii.A nestalo sa to raz.
Reakcia na: Tambus24 #61384:
Tie oznamy o revizoroch hlavne pri oznacovacoch nepocut skoro vobec, obycajne sa mi stane ze idem idem a az ked pride ku mne a pyta si listok tak ich registrujem.
Pochvaľujem vodiča na linke č.6, #528. Dostatočná hlasitosť hlásenia vo voze, treba opraviť posledný článok, kde nefungujú repráky. Pre zmenu v električke bola prepravná kontrola, no nezáhlasil ju systém...

ŠKoda, že hlásenie nieje nastavené tak, aby po uzavretí dverí došlo k okamžitému zahláseniu zastávky, bolo by to zrozumiteľnejšie a počuteľnejšie.
Reakcia na: tbus #61382:
Ja len hovorim ze 513 je elektricka zrela na prestriekanie ?
Re #61381 romeo: hej aj ja si nieco malo pamatam ked T6 zacali jazdit, ale to som mal ozaj len niekolko rokov a vela mi to nehovorilo v tej dobe len pamtam ze chodili sme s rodicmi na elektrickach ?
Reakcia na: Sheep221 #61378:
513 nie je súprava téšestiek ?
Reakcia na: Sheep221 #61375:
ja si ešte trochu pamätám,keď prišli T6-ky,ale je to poriadna doba,čo sa tu konečne objavila nová električka..aj to len jedna,ale lepšie ako nič ?
Reakcia na: TA #61379:
kedy budu oslavy 120 vyrocia MHD? nevie nikto jak to bude?
Historické okienko:
pred 120 rokmi - dňa 14. 5. 1891 - Ministerstvo obchodu v Budapešti udelilo stavebného inžinierovi Štefanovi Popperovi povolenie na výstavbu konskej železnice v Košiciach.
Reakcia na: tbus #61377:
skor by som sa priklonil ku 513 ktora vyzera otrasne ale neviem kedy ju maju dat na VP, 620 je celkom zachovala nato ze ma asi 7 rocny nater.
Reakcia na: Sheep221 #61375:
620-tka a 621 už nemali dávno VP, tak tá sa možno dočká ako prvá súprava ukrajiny, možno aj toho roku. Ale ak má niekto lepšie info aké vozy sa toho roku chystajú na VPčky, nech ma opraví.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.