Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na#71795 od 110mat110 :
odporúčam ti prísť do Prešova najtichších dňoch ako to v Prešove z dopytom chodí
Reakcia na: Smolak.Martin #71794:
A teraz mi povedze, ze ten dopyt funguje... Proste sor...
Reakcia na #71791 od Károj:
ak chceš otvoriť dvere z dopytom musíš dať z dopytom stopku a následne ešte raz stlačiť tak isto a dvere sa ti otvoria inač sa ti dvere neotvoria tak isto aj u nás v Prešove musme dať dopyt alebo stopku a potom ešte raz dopyt a dvere sa otvoria tak isto mate aj vy v košiciah ako som sa dnes dozvedel od známeho
Reakcia na: Vladimír #71789:
Aj v Ba to má všetkých 101 sorov NB18 tak ako popisuje KiWiK
Reakcia na: KiWiK #71787:
presne tak..prave som skusala v 5705 a kazdou stopkou sa otvoria najblizsie dvere..
Reakcia na: Vladimír #71789:
V nedeľu som to skúšal v 5737, pred zastávkou som stlačil STOPku, dopyt sa rozsvietil a keď sme zastali na zastávke, vodič uvolnil dvere na otváranie a nič...
Reakcia na: Károj #71788:
Otvorí, pri 3-tích dverách, kde sú 2 stopky..
Reakcia na: Károj #71788:
V tom prípade to asi bude nejaká požiadavka DPMK. V Nitre od určitej série SORov platí presne to, čo napísal KiWiK - ak stlačím tlačidlo STOP, aktivuje sa zároveň aj dopyt a na zastávke sa otvoria najbližšie dvere.
Reakcia na: KiWiK #71787:
V SORe urcite tlacidlo STOP neotvori dvere, dopytove tlacitko sa sice rozosvieti ale po zastaveni zhasne a dvere sa neotvoria...
v sor staci ak stlacite stopku, alebo tlacidlo kocik, ci vozik a prislusne dvere sa otvoria bez toho aby ste stlacali dopyt na dverach.
A takisto ak v zastavke na znamenie si stlacim dopyt, vodicovi sa to na obrazovke zobrazi- dostal tym odomna znamenie. Podla mna je jedno ci mu to znamenie dam dopytom ci stopkou- rozdiel je len v piktograme, ktory sa mu zobrazi.
Reakcia na: Smolak.Martin #71784:
Presne!!! Peco by sor zavadzal ako novinku nieco co uz davno ma? Napriklad dopyt v interieri na tyci: http://imhd.sk/ba/galeria-media/1470/sor-nb-18-city.html?#101232-Tlacidlo-STOP-a-dopytove-otvaranie-dveri

Mne skor pride divne, ze sa stale pouziva samostatne tlacitko na zastavku na znamenie. Kludne to moze byt v jednom - ak stlacim dopyt, asi chcem aj vystupovat na najblizsej zastavke....
Reakcia na: 110mat110 #71783:
Ja som zasa videl ako ludia tlacili stopku, potom pozreli na dvere ci sa otvoria, a pri pohlade na dvere si vsimli to nove zazracne tlacidlo. Uplne jednoduche, autobusov bude tolko, ze si urcite zvyknu sami.
od 110mat110: nič také SOR neplánuje zaviesť musíte si zviknuť nato ,že je to na dverach ako mi sme si v Prešove zvykli na to ,že mame dopytové tlačidlo na dverách tak , že aj vy si nato musíte zviknuť tieš
Neplanuje DPMK dat dajaku reklamnu kampan na novy dopyt? Zvonku ludia stlacaju nudzove otvaranie jedna radost. Minule vnutri pani asi tisic krat stlacila stopku. Ked som jej povedal, ze na dverach tak chytila obidva prepinace nudzoveho otvarania a proste si dvere otvorila ?
V SORe sa da normalne postavit iba a len k dveram. Dvere u vodica nedoporucujem, jednak ich pan vodic neotvora a ak nahodou tak potom Vas odtial aj tak vyzenie, aby mal vyhlad. Postavit sa do stredu do miesta pre vozickara/kociar tiez nemozete. Takze vo vysledku mozete len dufat ze si niekam sadnete, alebo budete vyskakovat na kazdej zastavke jak vypravce.
?
Reakcia na: Riks #71770:
DPMK to netrapi, 10 rokov sa jednak SOmRak nedozije a jednak pri tom plane co prezentoval pan z DPMK ten uver neutiahnu a tak uz sa tesim ako pride exekutor na kontrolu 🙂
Reakcia na: Triplex #71764:
JJ, videl som trolej Solar15 v Pardubkach a rad by som sa v takom niecom povozil aj v KE, aj ked na SR sa uz asi nic ine ako SOmRak nekupi.
Najviac som sa tento tyzden pobavil ked v Ziline uviedli nove troleje (ako inak od SOmRaku) do prevadzky. Hlavne ze do KE spravila Zilinska univerzita na zakazku DPMK posudok jak je trolej neekologicky a neefektivny, ale ako vidiet pre Zilinu je to dobre.
Reakcia na: VLI #71778:
Ja viem aj o 5754, 5759
Reakcia na: gabo5607 #71772:
Napríklad: 5707, 5708, 5710, 5713, 5736, 5741 ...
4704, 4705, 4707, 4711 ... ?
Informoval som sa o odpredaji vyradených vozov a tu je odpoveď:

Dobrý deň prajem,

za koľko sa Vami spomínaný autobus odpredá a či vôbec, nakoľko patrí do
majetku Mestu Košice, nie DPMK, ešte nevieme.
Doporučujem Vám sledovať našu internetovú stránku, kde by sa mala
objaviť informácia o odpredaji autobusov.

A ináč tie SOR-ky. No sú to pekné vozy,voňajú novotou , ale mám k nim výhradu ,že je tam málo miesta pre stojacich cestujúcich. Ako tu už niekto písal ,buď človek stojí v úzkej uličke ,alebo v dverách.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.