Reakcia na: veteran #71448:
Ja tvrdim to iste, že tá rýchlodráha nieje v sučastnosti využivana tak ako by mohla, uviedol som to preto, len ako príklad ako ju viac využiť.. a ak ušetriš aj poloprázdny autobus a poloprázdnu električku ponecháš len zo zachádzkou, su to ušetrene náklady (tak ako píšeš, nafta, vodič, bus)..A pre Yogi216 - neuviedol som že je viac využivana k optime.. bolo tam napisane aj že LEN O TROCHU.. a uviedol som aj tie spoje .. písal som to v tej súvislosti že aj tak je nevyužita dostatočne.. a ak by bola (teoreticky) tá záchadzka k letisku bola by ta rýchlodraha využita zase o trochu viac.. ale stale nie na 100 % ?
veteran
Narozdiel od odbočky, rýchlodráha môže mať celodenný dopyt. Stačí neťahať zbytočne AD do Šace, lebo samozrejme košické stádo musí cestovať odvšadiaľ všade len a len priamo. VA je perfektný prestupný terminál. Dokonca ešte aj mimoúrovňový. Kebyže sa trocha poopravuje a dobudujú tam eskalátory pre telesne postihnutých, tak bude aj bezbariérový a vtedy poviem, že je na úrovni Nemecka. Takisto aj Poľov s Perešom-Lorinčíkom sa dá riešiť kyvadlovkou s prípojom na RD.
Takže trať na letisko nakresliť, vynechať územnú rezervu a čakať, ako sa to s PP vyvinie ďalej.