zaujímalo by ma, kto schválil takúto farebnú schému. To si ozaj nevie DPMK poriadne definovať, čo vlastne žiada od dodávateľa alebo je to chyba dodávateľa? Veď to je na smiech. Zase iná farebná schéma. Načo máme designový manuál, keď sa zase nedodržiava.
ved jasne,ja len tak.suhlasim ze maju mat klimu minimalne vodic ci sofer.ci uz bus ci elektricka.tiez mam obavy ze ak bude nad 30° bude pustena klima a niektory uz len zo zvyku pootvaraju okienka,a opacne ked je dusno ,zahmlete okna tak nikoho nehne pootvorit neake
Predný článok určite nie, sice ta klima funguje individualne v každom voze, ale vychladí ti maximalne usek od kabiny po sedadla nad kolesom. Aj to nefunguje vo všetkých.
kabina v autobusoch je trocha ina ako ta v elektrickach, v podstate s otvorenou kabinou sa ani jazdit neda lebo bud by sa tie dvere kyvali, alebo by blokovali jak vyhlad vodica do interieru tak aj cestu ku dveram, cize nemoze nikto jazdit s otvorenou ani keby chcel
ale je fakt otázne,ako bude klíma účinná, v sorkách som ešte nepostrehol či tam niečo cítiť , najlepšia klíma bola v crossway-i a vo van hooloch celkom sa dala,tak som zvedavý
Ja nie som proti klíme pre vodiča,mne vadí že nie je aj v oddiele pre cestujúcich. Veď aj 5 minút vydržať v 30-40 stupňových horúčavách dá zabrať- ak je už nad 25 stupňov tak ja radšej volím auto a mhd sa vyhýbam ? takto to možno robieva viac ľudí a dpmk tým prichádza aj o tržby
Alex06- tak ak sa vodič zavrie do kabíny tak ani státie pri kabíne nepomôže..jedine keď bude trasa,kde bude súbeh busov a električiek a uvidím že ide síce tá blbá ale klimatizovaná sor-ka,tak v lete asi zvolim bohužiaľ bus ?
Ináč, ten SZOR 18 má výkon motora vyšší o nejakých 15 kW ako Solaris 18, takže v spojení s 6 kvaltovou Alissonkou to môže byť delo na asfalte, no ale uvíme veckaj...
Ber to aj takto: cestujúci sa zdržuje vo vozidle max 30 - 35 minút, vodič v tej bričke (alebo v buse) sedí 8 až 10 hodín a to musí byť celý čas v max strehu a nasadení, neprdí do sedadla a nečumí do blba von oknom alebo sa nedlube v smartfóne. A kontrolní otázka z KE, soudruzi : ako dlho vydrží funkčná klíma vo vozidle? Odpovéď: kým nevyfučí freón z kompresora alebo nepraskne klinový remeň náhonu kompresora, potom "už še ňeda nijak opravic" viď Ikarusy 415 a 435 a Tedomy. Takže si to zhrňme: načo je vojakovi kľimaťizácia, Kefalín? No na nič!
samorejme, do je do oci bijuci tunel jak hovado ☠ kedze uz samotne ceny briciek sa rozchadzaju vo velkom, cize tymito vyhlaseniami DPMK vedome klame verejnost a zavadza.. a vraj 100% zhoda..leda tak pre papalasikov z DPMK a Smer J&T ktori sa na tom dokonale nabalili, hnus a grc velebnosti.. ? ? verim ze sa nejako CAF-u podari napadnut tender drzim im fest palce, mohli by to dat na medzinarodny europsky sud na presetrenie to by bolo najlepsie, s busmi sa uz asi nic nespravi, asponze tie maju klimu a su nizkopodlazne.. ?
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Alex06