Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Yogi616 #64710:
mozno hej, ale potom ta prva prerobena uz ozaj bude zrela na vyradenie
Reakcia na: KVKV #64711:
hej nedavno som nim isiel vecer a svietili mu vsetkt svetla....idem si to zapisat :DDD
Reakcia na: tomik55 #64709:

Na Variu ešte svietia všetky vnútorné svetlá ??? Veď to je rekord, to by sa malo zapísať do pamätnej knihy v sieni tradícií. Veď už skoro dva mesiace jazdí ! ? ? ?
Reakcia na: Sheep221 #64678:
Všetky KT na NP? To máš skade? Určite nie všetky pôjdu.
Reakcia na: KVKV #64705:
Taktiež osvetlenie interiéru košických električiek je väčšinou nevyhovujúce (videl už niekto rozsvietené všetky svetlá po celú dobu absolvovanej jazdy ???) .

K tejto tvojej vete. Ja áno na VARIU. ? ? ?
Reakcia na: KVKV #64707:
v kritickej situácii posltáča zaradom všetko čo nájde... ako to rovia niektorí vyplašení cestujúci aj v nekritickej situácii
Reakcia na: KVKV #64705:

Ešte dodám, že nebezpečná može byť práve OPAČNÁ ZÁMENA , ked v kritickej situácii niekto miesto z.brzdy stlačí signalizáciu, tam ide o sekundy!
Reakcia na: KVKV #64705:
U nas je to zapojene tak ze tlacitka funguju len na tej strane ktora je aktivovana.
Reakcia na: Yogi616 #64671:

Dovolím si pripomenúť, že hlavnou témou článku bola nezmyselnosť používania samostatných tlačítok pre ot.dverí a pre zast.na znamenie.
Ale KEď UŽ sa "dočasne" táto anomália aplikovala, bolo by VELMI VHODNÉ ,aby obe tlačítka boli na stlpiku. Lebo umiestnením tl. pre sign. vodičovi TESNE vedla tlačítka záchrannej brzdy može za určitých okolností dojsť k ich zámene. Tl. zách.brzdy nie všade sú dosť výrazne označené, niekde ani nie sú kryté ochranným sklom! Cudzinec alebo dochodca bez okuliarov to nemusí rozlíšiť (a to nemusí byť debil). Taktiež osvetlenie interiéru košických električiek je väčšinou nevyhovujúce (videl už niekto rozsvietené všetky svetlá po celú dobu absolvovanej jazdy ???) .

Pri výmene mechaniky dverí v pražských KT8 som na požiadavok dpp navrhoval zapojenie tl.dverí tak, aby boli aktívne aj tlačítka na nesprávnej strane. To znamená, že ak cestujúci stlačí tl. u lavých dverí, v zastávke sa mu otvoria vždy pravé v smere jazdy. Je to tak aj v košických ..NP ? Alebo tlačítka na nesprávnej strane sú nefunkčné?
Reakcia na: myslavcan #64703:
je to aj v dispečerskom fóre, číslo 2003 je už v novom ?
To bol dnes optický klam alebo som fakt videl krátky trolej v (bielo-)žlto-modrom unifiku?
p. Titl tvrdi že autobusu stačí 5sec. na pohnutie sa od semaforu pred Auparkom smer Palackého, kde je semafor pre auta a pre MHD zvlášť. Pre MHD tam svieti "zelena" 5sec. a potom sa rozsvieti už aj normálna zelena pre auta stojace vedľa. Samozrejme že je to totálna hovadina a nestihačka zaradiť sa normálne pred auta. Nakopať do zadku aj takého človeka čo to tvrdi a poslať ho tam holého riadiť križovatku.
Reakcia na: Tatranka #64700:
niekto by mohol lietadlom
Dnes povinne všetci do AUPARKU!!!A vyhradne autom!!!Ignorujte MHD,bicykle a pešobusy! ? ? ?
Reakcia na: Košičan #64698:
tie 10ky su specialne spoje s osobitnym rezimom ? ked vidim niekoho s vacsim batohom ze sa nemoze inam postavit a zavadzia, tak to chapem, nie vsak skolacik so sluchatkami a s taskou ktory blokuje celu ulicku uz pri dverach alebo fackuje nou ostatnych cestujucich, a tych sediacich priamo do tvare ?
Reakcia na: Furčan #64697:
to som si skor vsimol u dievcat 😃

Re #64696 tbus: myslim, ze napriklad v nedelu vecer alebo vseobecne den pred zaciatkom vyucovania ked prichadzaju studenti VŠ do KE tak bude problem aj v tych velkych vakoch a cestovnych taskach 😃

a tak isto vacsinou vo stvrtok poobede (vela studentov nema v piatok skolu) ked idu z Jedlikovej na stanicu v L10 tak tiez je podobny problem.

Sice ... tie "male" vaky sa skor budu tykat ziakov ZŠ a SŠ ... 🙂
Reakcia na: Košičan #64695:
"najnovšia" móda študentov je kupovať si a nosiť batožinu na kolieskach, takže je aj tak dole.
Reakcia na: Košičan #64695:
tak veľký batoh si zvyčajne nedávam dole ani ja keĎ idem kratšiu trasu, myslím že tu sme sa bavili len o "školských" taškách, ktorých je v MHD neporovnateľne viac ako "turistických", a najmä v špičke
Reakcia na: tbus #64694:
a ty si uz videl niekedy studenta, kt. cestuje z internatu domov alebo z domu na internat ?? ... to chcem vidiet ako to bude drzat cele v rukach, bude sa drzat a este davat pozor ci si nezaspinil batozinu na podlahe 😛
Reakcia na: Košičan #64666:
staci ju drzat v ruke nad zemou

Re #64671 Yogi616: ked už sme pri tom, v manuále kedysi písalo stlačiť STOP, no v električkách je tá STOPka práve záchranná brzda

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.