Reakcia na: Vladimír #60211:
Špecialitou košických označovačov je, že vytlačia len časť textu. Ísť k inému označovaču a "dooznačiť" to nedoporučujem, bol som svedkom konfliktu revízora s cestujúcim, ktorý takto konal. Revízor neuznal "dvakrát preznačený lístok" , jeho konečný výrok bol fakt geniálny "Mal ste si označiť nový" , proste ani neriešil či ide o poruchu systému.
Vladimír
- cestujúci, ktorí nefunkčnosť jedného zo siedmich označovačov v poloprázdnom trolejbuse považovali za dôvod na bezplatnú jazdu
- cestujúci, ktorí priložili kartu 5 cm nad označovač a potom tvrdili, že oni nemali odkiaľ vedieť, že to treba priložiť na vyznačené miesto
- cestujúci, ktorí boli schopní dokrčiť JCL tak, že im ho žiadny označovač sveta neoznačí a potom kričať, že to nie je ich problém
Toto ustanovenie určite nie je na to, aby sa zaň dopravca skrýval pri nefunkčnosti systému, ktorej bolo možné predísť alebo ju medzičasom odstrániť. Ale treba vidieť veci aj z opačnej strany, že tí zákazníci tiež nie sú celkom "svätí" a tak je určite v našich kultúrnospoločenských podmienkach správne, že aj cestujúci nesie svoj diel zodpovednosti za správnosť označenia CL.