Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: jt #47370:
Ale myslim, že na koridoroch (v ČR) su už vyhybky na betone nie? Aspoň sa mi zda ?
Reakcia na: Peter55 #47344:
Železnice drevené podvaly používajú. Výhybky sa dávajú len na drevené podvaly, ostrejšie oblúky myslím, že tiež. Betónové majú oproti dreveným tú výhodu, že na ne poveternostné podmienky nemajú taký veľký vplyv, drevo počas svojej životnosti stále pracuje. Životnosť drevených podvalov môže byť pri patričnej údržbe aj 100 rokov. Ale to, že drevené lepšie tlmia hluk je podľa mňa hlúposť. Hluk a otrasy sa strácajú v železničnom spodku, podvaly ich tam len prenášajú.
Reakcia na: Yogi616 #47367:
Vlny su lebo ešte nie su podbite, vlastne su tam ešte len tak položene.
Reakcia na: tomik55 #47247:
komu chceš povedať, že 34 je zbytočná, veď som z THC tak viem čo čom hovorím...
Reakcia na: Peter55 #47365:
to súhlasím, že drevené majú menšiu životnosť.

Teraz čo sa dali na nový úsek koľajnice tak sú dosť pokrivené. Dá sa to ešte nejako opraviť,alebo zase budú fasa vlny? ?
Reakcia na: eMareq #47361:
tú T2 som myslím pár dní dozadu videl brázdiť trať pred Dargovom
Reakcia na: Yogi616 #47356:
Drevene podvaly hniju a maju podľa mňa menšiu pevnosť ako beton, ale skutočne neviem 100% vyhody betonoveho.

A k tomu hluku, to zaleži ako su koľajnice upevnene, v ostrave maju betonove podvaly a nejake pružne uchytenia ako spona a skoro vôbec ot nehuči, všekto zaleži na kvalite spracovania.
Prečo sa dávajú drevené na most s určitou nosnosťou, som akosi pochopil, nechápem len, prečo sa nedávajú všade a aké sú teda nevýhody drevených oproti betónovým.
Reakcia na: TA #47362:
električky jazdia len v KE?Nevravím že betónové sú hlučné, ale že drevené majú menšiu hlučnosť.
Reakcia na: Yogi616 #47356:
ako môžeš porovnávať hlučnosť drevených a betónových podvalov, keď v KE niet trate s drevenými podvalmi a otvoreným zvŕškom ❓
Hlučnosť prechádzajúcej električky na trati s betónovými podvalmi ( napr. Južná trieda ) je natoľko nízka, že niekedy ani len chodci prechádzajúci cez priechod pre chodcov nezaregistrujú prichádzajúcu električku.
Reakcia na: cybernetic #47357:
Orgán Lečo. A veľký.
Reakcia na: cybernetic #47357:
na každeho pride.
Šak už sa to tu preberalo že prečo su tam drevene podvaly,aj železnice stale použivaju v niektorich usekoch drevene, a inač su bežne použivane na mostoch ako pisal Marek.
Re #47355 jt: nám.MMM-KVP (Myslava) boli už v planoch ako druha etapa v polovici 80 rokov, sprevadzkovanie sa planovalo na rok 1993.
pán Lečo sa nechal počuť,že 2/3 "orgánov mesta" by TD zrušila
Reakcia na: TA #47352:
veď je rozdiel v hluku keď električka prejde po drevených,betónových alebo BKVčku. Keď električka prejde po drevených podvaloch tak je menšia hlučnosť ako po betónovom.
Reakcia na: TA #47350:
Watsonova nie, hoci na škodu by to nebolo. Troleje mali byť na Sečovskej, na východ od Furče - v Heringeši a na začiatku 90´s sa plánovala trať z Nám. MMM na KVP. Ale predpokladám, že som pre väčšinu nenapísal žiadnu novinku.
Reakcia na: Nikoliatko #47314:
Tvoje argumenty nie su argumentami. Sama vies, ze to, co pises, je vina. Ale proste musis to napisat 🙂
Reakcia na: redburger #47343:
Tie dávajú vraj iba kvôli mostu cez trať (problém s nosnosťou).
Reakcia na: redburger #47343:
odkedy podvaly robia hluk ❓
Betónové sú v súčasnosti oveľa viac používané, ak vôbec sa drevené niekde používajú. Mňa napadajú len negatíva drevených podvalov voči betónovým.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.