Spominane zatrolejovanie Tahanoviec nemusi mat dopad na zlepsenie obsluznosti sidliska. Po zavedeni trolejbus.liniek by sa urcite zmenili trasy niektorych bus. liniek. Neverim, zeby DP ponechal sucasne busove linky a pridal navyse trolejbusove, pricom niektore by si navzajom kopirovali trasy. Tahanovce by tak mohli prist napr. o L27, (ak sa zatrolejuje nam.MMM, Vojenska,FNsP, tak aj L34), prave kvoli zavedeniu trolejb.liniek.
Re #12839 Yps: Z Tahanoviec mas este druhu cestu, spojnicu cez Tahanovce obec. Takze tvoj katastroficky scenar o odrezani od mesta je prakticky nerealny.
Re #12855 Peter: CHcel by som vidiet toho vodica, co si bude mocit na schodiky-teda do vlastneho busu. Nebolo to nahodou zo schodikov? Dalsim faktom ostava, ze ak ho pritlacilo, nemal kde mal vykonat potrebu. Na Tahanovciach nie je socialne zariadenie. Preco ho ta zenicka nepustila k sebe do bytu, aby sa chudak kulturne vymocil? Alebo nemal mocit vobec a pocas nasledujucej jazdy by ho "roztarhlo".
A ze sa prechadzal s cigaretou...to uz bola chyba vodica. Myslim, ze svojho casu mali vodici zakaz fajcit vo vozoch. Kontrolovalo sa to a ak to vodic porusil, mal o problem viac.
A este by ma zaujimalo, ako si to redaktori preveria.
Dnes vecer, ked som pozeral TV Nasa, volala jedna rozculena divacka a stazovala sa na vodica busu KE744 CB, ktory odchadzal oklo 15:00 z tahanoviec na L34, ze vraj vodic na konecnej "mocil na schodiky" vo dverach a vraj s cigaretou sa prechadzal po autobuse a ludia potom museli nastupit do nafajceneho autobusu. Moderator TV Nasa tvrdil, ze si to skusia preverit.
Neviem, či ste pozerali na spektrum asi pred 3-oma týždňami dávali hodinový film Električky. Dávali tam historiu električiek od začiatku v europe aj amerike. Pred 20 rokmi začal ústup električiek, vytrhávali sa koľaje a v nedávnej dobe sa to začalo pomaly vracať naspäť. Dokonca v belgicku, kde začínali električky a koľaje už vytrhali ich kládli na tie isté miesta nazad. ?
Kukam, ze sa tu rozbehla polemika. Mozem uistit Janoska aj inych, ze ako fanusik elektriciek si tu trat zelam. Ale ako fanusik mam zaroven obavy, aby do 15 rokov u nas elektricky neskoncili uplne.
Pokial viem tak hlavnym akcionarom DPMK je mesto a to nema momentalne na taketo projekty financie,ked uz sukromny sektor ma financovat rekonstrukciu ciest.S toho vyplyva moje tvrdenie.To je len jedna z veci preco...
Ty brrrďo.Toľko optimizmu tu srší z niektorých príspevkov až sa nestačím čudovať.Ale je to dobré lebo aj ja verím,že ŤAHANOVCE budú mať električkovú trať(bývam tam),pretože toto sídlisko si ju priam žiada,aj keď trať by mala ísť len po Americkej Triede.
Trolejbus by mohol pokrývať hornú časť sídliska,čo pri súčasnej finančnej situácii mesta a DPMK vyzerá byť v dohľadnej dobe asi 10rokov v skutku reálne.
Trolejbus je z dopravného a prepravného hľadiska to isté, čo autobus, takže samotné zadrôtovanie Ťahanoviec by neznamenal žiadnu zmenu v dopravnej bslužnosti Ťahanoviec. Ťahanovce potrebujú električku.
supper ze je nova anketu i ked dakus nestastna ? Otazka co je pre nas dolezitejsie - ci nam bije srdce,alebo ci dychame je dakus ... odveci, nie? ? Keby co i len jedna vec v ankete bola totalne zaporna, bolo by to dost blbe ?
Myslím, že základný problém Ťahanoviec je nešťastné pripojenie v podstate len na jednu prístupovú cestu do mesta. Ked sa tam niečo stane, tak sú fakticky odrezané od mesta. ?
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
TA
Len otázkou je, že kedy ( alebo či vôbec ??? ) pôjde električka na Ťahanovce.
--------------------
P.S. - odpoveď : keď postavia visutú lanovku na Furču. ?
--------------------
Napriek tomu verím, že raz pôjde na Ťahanovce električka.