Reakcia na: Alco #8165:
Nie je dráhové vozidlo ako dráhové vozidlo. Pre električky platia úplne iné normy na pevnosť skrine, než pre železničné vozidlá. Predsa len, podmienky aj početnosť kolízií v mestskej premávke sú úplne iné, než na železnici v 120-160 km/h. A nikto nechce, aby po strete električky a automobilu ostala električka so škrabancami, kým auto skončí na šrot (vrátane vodiča). Deformačné zóny oboch vozidiel musia pracovať podobne.Čo je, mimochodom, jeden z problémov pri zavádzaní "tramtrainov" - ako zostrojiť vozidlo, ktoré bude schopné premávky aj na železnici (a nerozpučí ho prvá zrážka ako papierový model) aj v uliciach miest.
Dispecer
Isidor išiel tuším #2002 a je to pri posledných dverách... ?