Zákonný limit na 30 min. prestávku vzniká po odpracovaní šiestich hodín. Pri vodičoch by som ale 4 hodiny pochopil, v záujme bezpečnosti nie len zamestnanca, keďže zodpovedajú za zdravie nie len seba.
Na prestávku na oddych a jedenie máš nárok po odpracovaných 4 hod. v trvaní 30 minút (ak sa dobre pamätám). Zákonník práce sa vzťahuje na zamestnanca a nie na v tomto prípade prostriedok MHD za ktorým sedí. Takže tie môžu jazdiť. Všetko je to vec šikovnosti grafikonistu.
(doba jazdy jedným smerom + doba jazdy druhým smerom + minimálny obratový čas na prvom obratisku + minimálny obratový čas na druhom obratisku + vyrovnávací čas na prvom obratisku + vyrovnávací čas na druhom obratisku) / interval.
Tak nejako s dá zhruba dopátrať koľko vozidiel Ti treba na tú ktorú linku, za predpokladu, že by tie vozidlá s vodičmi jazdili vkuse.
Netreba zabúdať na prejazdy medzi linkami, striedania vodičov.
Re #4134 TA: Prestávky na konečných Ti vyjdú z grafikonov. A až z grafikonu zistíš, koľko vozov Ti to vlastne treba.
napisal som tu len hrubo teoreticky vzorec pre idealnu linku ? jasne ze v praxi je to zlozitejsie a hlavne daju sa vozy na viacerych linkach medzi sebou efektivnejsie kombinovat a... ale tak to tu pisat ani nemusim to je znama vec ?
http://i50.tinypic.com/1zx8ket.jpg
Dva plyňáky, jeden o tri metre dlhší, ako druhý. Jeden s kapacitou o neuveriteľných 11 cestujúcich viac, ako druhý. Aj keď je táto farebná kombinácia príšerná, nepomôžem si, ale Solarisy sú podľa mňa to najlepšie, čo tu jazdí, nie len čo sa týka obsaditeľnosti.
Nerozumiem, čo sleduje autor nápadu pripevnenia nových prvkov na pamätník - málo si vážime osloboditeľov, tak treba ich pamätník nejako prerobiť? Alebo nám zovšednel, tak ho treba skrášliť? Podľa môjho názoru by sa nemalo do takýchto vecí zasahovať ( taktiež nie ich premiestňovať ). Max. zrekonštruovať, ale nie upravovať.
Ja by som celý ten pomník či pamätník presunul na verejný cintorín. Kľudne aj s tými symbolmi, patrí to proste k tomu, dávať to dole by nebolo z historického hľadiska vhodné, ten pomník by som dal ako pamiatku. Ale ďalšie hviezdy tam primontovávať mi príde úplne scestné riešenie. Jednak to tam od začiatku nebolo a po druhé .. to môžme rovno dať hviezdy aj na predné čelá T3 ok, prečo nie? Aj na magistrát si dajme hviezdu, aj na školy si dajme...
K symbolom som sa vyjadril jasne. Vtedy to znamenalo niečo iné, ako to znamená dnes. Tu nejde o netolerovanie histórie, či jej odmietanie. Podľa tvojej logiky je cenzúrovaná aj svastika. Taktiež to bola v minulosti súčasť indických kultúr a údajne tento symbol poznali aj starí Slovania. Dnes má však tento znak "trošku" iný význam.
"A ešte k tomu ničeniu - ja vôbec nie som za ničenie, ani som nič také nenaznačil, .... za odstránenie tých súčasných." ?
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.