Diskusné fórum › Off-Topic Fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
FOTO: Zastávka MHD, na ktorej sa môžete cítiť ako bezdomovec
https://www.tvkosice.sk/video/5fb6ad84fdd35064e3260277
Silné reči nedávno riešili trolejbusy (aj v Košiciach):
https://fb.watch/1DQOeq3vjV/
Reakcia na: Dispecer #11410:
Ja by som to požadoval iba preto, že sa zmenil vzhľad a fungovanie stránky.
Marketingári Pražskej integrovanej dopravy v kampani za zostávanie ľudí doma počas koronakrízy premenovali stanice metra na mape: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pid-prejmenoval-mapu-metra-kvuli-viru.A201017_133402_praha-zpravy_hv
Reakcia na: mi.v #11413:
Aj keby sme ju mali, ako dlho by sme ju vedeli udržiavať tak, aby sa po nej skutočne dalo jazdiť 60? 😃
Reakcia na: Dispecer #11412:
Postupne od vysvetliteľných dôvodov k nevysvetliteľným... 🙂

Tipovacia súťaž: v ktorom roku budú mať Košice proti hrotu 60 km/h (aspoň na rýchlodráhe) tak ako už funguje v Brne? https://www.youtube.com/watch?v=8f5b6ajBYXw&t=80
Môj tip je 2036.
Reakcia na: mi.v #11411:
No, povedzme že to nebolo prvýkrát, doteraz sa však podarilo nejakým spôsobom vysvetliť si tie dôvody a nájsť také riešenie, že s tým bol tom393 spokojný.
Reakcia na: Dispecer #11410:
Tu sa to zdalo byť celkom bez udania dôvodu – iba že by ste ešte komunikovali niekde na pozadí.

Dávam sem odkaz na video o dynamických svetelných plánoch križovatiek v Prahe, ktorých riadiaca logika je niekde inde než u nejakých preferencií namontovaných v 90. rokoch, ktoré dodnes používajú iba najjednoduchšiu možnú preferenčnú logiku.
https://tv.idnes.cz/domaci/tajemstvi-semafory-auto-mhd-triky-zelena.V200311_125052_idnestv_smls
(Trochu bulvárny nadpis si nevšímajte, nejedná sa o odborný časopis, tak potrebujú zaujať. Ale video je spravené nadpriemerne dobre.)
Reakcia na: TomoSK #11409:
Na jednu stranu, rešpektujem želanie niektorých autorov fotografií ohľadom ich vymazania, na druhú ma celkom prekvapujú dôvody prečo to požadujú...
Reakcia na: N/A #11408:
Ja som sa tým celým snažil poukázať na fakt, že autor tých zopár fotiek (615) úplne dobrovoľne nahral na imhd, a hoci mu nebolo nijakým spôsobom ublížené, po krátkom čase ich požaduje zase vymazať, čím utrpia jedine návštevníci. 🙂 Chodíme kade-tade po internete, vypisujeme, ako imhd padá dolu vodou, robíme cirkus okolo fotiek, ohľadom ktorých posielame odkazy cez tretie osoby, ale zároveň pravidelne prispevame do dispečerského fóra. 🙂 Každopádne, rešpektujem vôľu autora, tak, ako ich dobrovoľne nahral, tak ich má právo aj všetky vymazať, takže všetky fotky sú už preč. 😉
Reakcia na: TomoSK #11406:
A bod 3.6.1 si vynechal zámerne?
3.6.1. vyhlasuje, že je vlastníkom autorských práv k Materiálu používateľa alebo je oprávnený používať Materiál používateľa na účely uvedené v nasledujúcich bodoch.

3.6.2 a 3.6.3 sa píše len súhlas s použitím na webe alebo propagáciu ale nie o tom, že príde o vlastnické práva a že sú majetkom webového portálu. Stále sú jeho a pokiaľ viem, nekúpili ste si ich od neho.
Reakcia na: TomoSK #11406:
Od kedy toto platí? 10 rokov dozadu to neplatilo.
Reakcia na: tom393 #11402:
Podmienky používania imhd.sk
3.6. Používateľ v prípade pridania fotografie, obrázku alebo iného materiálu (ďalej len Materiál používateľa)
3.6.2. súhlasí s použitím Materiálu používateľa na Webovom portáli,
3.6.3. súhlasí s prípadným poskytnutím Materiálu používateľa tretej strane na účely propagácie verejnej osobnej dopravy.
Reakcia na: tom393 #11404:
A prečo ich potrebuješ mazať?
Reakcia na: S499.1023 #11403:
Nie, no sám ich vymazať neviem žiaľ.
Reakcia na: tom393 #11402:
Ublížili ti?
Poprosím adminov o zmazanie všetkých mojich fotografií tu na stránke. Ďakujem.
Reakcia na: Bmpeer #11400:
Som realne zvedavy, lebo mne ako cestujucemu sa viac paci nemat obmedzenia na ceste do prace. Menila sa vyhybka z obratiska pri Hranecniku. Doteraz sa tam jazdilo krokom a dnes sme tamad presli myslim normalne 15km/h.
Reakcia na: 110mat110 #11399:
A ja ako vodič s trojročnými skúsenosťami s jazdením "lokalkou" v Ostrave by som ti vedel povedať tristo dôvodov, prečo by sa to tak robiť nemalo, koľko komplikácií to prináša a ako dlho vydrží zvar koľaje zváranej za plnej prevádzky.
Som zástanca toho názoru, že je lepšia týždňová úplná výluka s dokončením všetkého, než práca chvatná a následne mesačné jazdenie 10-kilometrovou rýchlosťou cez "práce na trati", ako to bolo napríklad na Závodní pred pár mesiacmi..
Porozpravam vam rozpravku o vyluke v oceliarenskom meste s cca 300 tisic obyvatelmi: Bolo treba opravit a vymenit vyhybku na jednej z najdolezitejsich trati v meste V piatok za plnej prevadzky sa vyrezaval asfalt a pripravovalo miesto. V sobotu a nedelu vyluka vymenil sa spodok a kolaje a v pondelok za plnej prevadzky sa robili dokoncovacie prace. V Kosiciach nemozne. Bolo to v Ostrave.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.