Diskusné fórum › Off-Topic Fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Na imhd.sk Slovensko a svet bola zverejnená nová anketa:
Anketa: Ktoré zo slovenských krajských miest má podľa vás najlepší prístup k podpore MHD?
https://imhd.sk/transport/anketa/2016/Ktor%C3%A9-zo-slovensk%C3%BDch-krajsk%C3%BDch-miest-m%C3%A1-pod%C4%BEa-v%C3%A1s-najlep%C5%A1%C3%AD-pr%C3%ADstup-k-podpore-MHD
Reakcia na: Dispecer #11395:
"Vodič prehlásil, že je nevinný, pretože si nevšimol, že dodávka zastavila" - to je ako verejné vyhlásenie, že je "ještě větší blbec, než jsme doufali".
Reakcia na: Dispecer #11392:
Založené predvčerom 🙂 Žeby niekto z tu diskutujúcich? Celkom pružná reakcia. Každopádne prajem veľa úspechov v tomto snažení! 👍
Reakcia na: Dispecer #11388:
Kým sa to s tými hlavičkami nejako utrasie v hlavičkách, tu je článok k téme IDS:

Integrovaná doprava spolu v PO a KE kraji: https://presov.korzar.sme.sk/c/22474929/integrovanu-dopravu-na-vychode-by-chceli-spustit-vo-februari.html
Reakcia na: Dispecer #11388:
Môže byť aj tak... akokoľvek zrozumiteľne, len tam nemať čiarku, ktorá oddeľuje podstatné mená, lebo v našom jazyku sa takto najčastejšie zapisujú zoznamy (a nie vymedzujúce podmienky).
Reakcia na: Iv #11387:
Aha, tak potom pardon, mne by ani nenapadlo pozerať cez voľné dni CP pre pracovné dni.
Reakcia na: Iv #11387:
Potom je otázka, či by to nemalo byť označené skôr naopak, než mi.v v #11383 navrhoval, t. j.:
Školský rok - pracovné dni
Školské prázdniny - pracovné dni
Voľné dni
Reakcia na: Urbanway 2423 #11386:
Práve ja som sa veľakrát stretla na zastávkach s tým, že aj počas prázdninového víkendu pozerali stĺpec Pracovné dni, prázdniny...
Reakcia na: mi.v #11385:
No neviem, mne to príde celkom zrozumiteľné a osobne nepoznám nikoho iného, kto by s tým mal problém a pozeral cez víkend Pracovný deň, školské prázdniny (veď, ak by to platilo aj cez víkendy, tak by sme odtiaľ mohli voľné dni vyškrtnúť, lebo buď je víkend cez prázdniny, alebo cez školský rok). Tú čiarku si mnohí podľa mňa ani nevšimnú (resp. premenia na pomlčku) a pochopia, že ,,Pracovné dni" platia iba cez pracovné dni. 🙂
Reakcia na: Dispecer #11384:
Hej, viem, že to je odtiaľ... otázka je, či web chce byť zrozumiteľný pre návštevníkov alebo predovšetkým kompatibilný s DPMK.

Ak by bolo v hlavičke stĺpca "pondelok, utorok", podľa bežnej logiky to znamená, že ten stĺpec platí pre pondelok a utorok. Ak potom vidím nad stĺpcom napísané "pracovné dni, školské prázdniny" a zrazu to znamená niečo celkom iné, nie je to logický kotrmelec? Taký zavádzajúci údaj by som si pri styku s verejnosťou nikdy nedovolil napísať. (A to som robil som webmastra a písal obsah viacerých webov. Takéto zlé veci v podkladoch som častokrát preštylizoval aj bez pýtania – za predpokladu že som im rozumel ako ďalší človek pri zdroji.)

To je ako keď američanovi napíšete "We invite you to a party dinner on 8. 7. 2020 at 19.30." Ten zápis času, ktorý u nich používa iba armáda, ešte ako-tak dekóduje (vďaka predložke pochopí, že 19.30 tentoraz asi nie je desatinné číslo, ale 19:30, teda pre neho normálnych 7:30p), ale chudák ten človek, keď sa tam zjaví v plnej paráde 7. augusta. Veď čo iné by ten dátum mal znamenať, no nie?

Už sa mi stalo, že v júlovú sobotu som pozeral do stĺpca "školské prázdniny". Potom som nechápal, prečo tam je ešte aj stĺpec "voľné dni", keď platí ten prázdninový stĺpec.

Stĺpce CP by mali mať hlavičky zrozumiteľné pre ľudí, ktorí s MHD jazdia málo alebo nemajú všetky informácie, veď práve oni sa ne v tej chvíli naviac spoliehajú.
Reakcia na: mi.v #11383:
Označenie "Pracovné dni, školský rok" používa aj samotný DPMK na svojom webe...
Myslíte, že by ste mohli zmeniť hlavičky v CP na zrozumiteľnejšie?

Teraz sú:

  Pracovné dni, školský rok
  Pracovné dni, školské prázdniny

Čiarka je pre mňa mätúca (znamená spojku "a" alebo čo?), lepšia by bola pomlčka alebo ešte lepšie slovko "cez":

Pracovné dni – školský rok
Pracovné dni – školské prázdniny

resp. ešte zrozumiteľnejšie:

Pracovné dni cez školský rok
Pracovné dni cez školské prázdniny
Reakcia na: Dispecer #11366:
fuha, tak to som zvedavý, kde to tam natrepú
a dúfam, že vjazd nebude po súčasnom chodníku do lesoparku
Reakcia na: ramzi #11380:
Ale tak je to predsa už teraz.
Reakcia na: S499.1023 #11379:
Chodci sa na tom prechode nezjavia z ničoho nič ako prízrak. Keď šofér vidí že sa k zebre blížia ľudia, mal by hned začať spomaľovať a nie to zaflekovať až na poslednom metri.

V každom prípade, ak to auto nezastaví, tak logicky nebude dávať ani prednosť chodcom a teda celé zelené svetlá sú zbytočné 🙂
Reakcia na: ramzi #11376:
Absolútna prednosť chodcov nie je nikde na svete. Auto porste na fleku NEZASTAVÍ.
Reakcia na: Adik1337 #11377:
Vďaka za info. Asi je to už dávno, čo som tam bol naposledy 😃

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.