Diskusné fórum › Off-Topic Fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Dispecer #11588:
Bingo! 🙂

https://goo.gl/maps/d39dam5CFXQ8KAku7
Reakcia na: mi.v #11587:
Rastislavova, vstup k meniarni B?
Čo zostalo zo 413 v Mariupole.
Reakcia na: Dispecer #11583:
Pardon, asi som nepochopil ten Dimiho príspevok odkazovaný v #11579
Pre dobro iMHD sa mi videlo lepšie napísať to sem, aby sa mohol ešte niekto iný vyjadriť, lebo ľudia vedia napísať cenné pripomienky, ktoré by som si pri nejakom počiatočnom podnete sám neuvedomil. Vrátane oponentúry. Podľa mňa najlepšie riešenia vznikajú v skupine. Viac hláv - viac kapusty 😉
Reakcia na: mi.v #11582:
Takéto veci je lepšie riešiť cez imhd@imhd.sk. 😉
Mohli by ste prosím časom upraviť čierne menu Mapy na ľavej lište tak, aby sa po kliknutí do oblasti modrej šípky vpravo (napr. v položke menu "Električky    >") zobrazilo políčko s výberom máp priamo, teda bez toho, aby najprv naskočila mapa a bolo potrebné ju zatvoriť? Kým sa človek z tej záložky vráti, ani si hneď nevšimne, že tam pribudlo menu. A povinná jazda cez otvorenie prvej mapy, aby som sa dostal k výberu ostatných máp, je pre mňa osobne otravná. Prikladám návrh štandardného riešenia cez delené tlačidlo.
Pozdravujem všetkých diskutujúcich. Neviem ci to sem patri no skusim. Zaujimam sa o Košicku lanovku sluziacu kedysi magnezitke. Viem ze zaciatok lanovky vidno z vlaku nedaleko dediny Tahanovce. Vie niekto ako to tam vyzera teraz? Kde bol druhy koniec lanovky? Viem ze na bani Bankov ale v ktorých miestach? Existuju este nejake pozostatky zo zaciatku a konca lanovky? Da sa ist to pozriet? Viem ze lana vidno aj z Aničky aj ked sa prechadza linkou 29 smer Kavečany. Za kazdu odpoved dakujem.
V ostrave rekonstruovali elektrickovu trat v Porube. Komplet rozkopavka, spravenie PJD a zatravnenie stihli za letne prazdniny. Ziadne dlhodobe vyluky.
Reakcia na: Solaris3517 #11577:
V Off-topic fóre je to asi voľnejšie 🙂 Admini, dobre tomu rozumiem, že v tomto fóre je miesto takisto aj pre nedopravné témy? Bude fajn, keby ste znovu mohli napísať, na čo by malo slúžiť. Asi málokto tu bol, keď sa fóra zakladali. Tiež som tu vtedy nebol.
Odbočenie od témy.
TomoSK mohli by ste sa mi ozvať na gmail? Písal som vám správu.
Reakcia na: Dispecer #11575:
Dobrý postreh, ďakujem za upresnenie.
Reakcia na: mi.v #11574:
Vypli ju až krátko predtým, ako skončila platnosť zmluvy medzi EEI a mestom (konkrétne to bolo 29.7.).
Reakcia na: mi.v #11573:
Zdá sa, že to bol informačný chaos. Keď na to Antik prišiel, (že mesto naozaj platby neuznáva a nie ako im zrejme tvrdilo EEI pri podpisovaní zmluvy,) možnosť platiť parkovanie cez appku obratom dočasne vypol. Ak ju zase zapnú, predpokladám, že platby už budú smerované mestu.
Reakcia na: Dispecer #11572:
Košický referát parkovania upozorňuje, že platby parkovného posielané do EEI v žiadnom prípade neplatia. Súčasné VzN uznáva len platby idúce mestu. Teda Antik tomu dal... spustiť v appke niečo v rozpore s VzN a nič netušiaci platiteľ parkovného dostane od mesta pokutu za parkovanie bez zaplatenia – bez možnosti dovolania sa. To má totiž rovnaké, ako keby zaplatil parkovné nejakému náhodnému týpkovi postávajúcemu pri parkovisku.
Ešte fajnovejší džentlmeni sú EEI, ktorí sa možnosť platenia parkovného cez nimi zazmluvnenú appku tretej strany (Cvak) nenamáhajú vypnúť. Však každá koruna sa hodí... Haraktery™ na pohľadanie.
Platby za košické parkovanie sú už nejaký čas v appke MPLA.IO, teraz som ich našiel aj v appke Antik. Rozdiely sú asi tieto:
MPLA sa zobrazením podobá na Cvak od EEI, navyše sám ponúkne zónu podľa polohy mobilu. Podporuje Google Pay. Z appky nie je jasné, či platbu posiela priamo mestu.
Antik sa na určenie zóny spolieha na načítanie QR kódu zo značky a platba je z vopred nabitého kreditu. Kredit sa dá dobiť len kartou. Možnosť Google Pay je na platobnej bráne zobrazená ako tlačidlo, ale Antik ju nepodporuje. Platba sa podľa výberu prevádzkovateľa dá poslať len EEI. Neviem, či tomu rozumiem správne, ale predpokladám, že EEI to mestu zúčtuje, inak by platby pre EEI nespúšťali? Ale to potom stačí pokračovať so starou appkou Cvak, tá robí to isté...
Na schéme siete MHD je L28 farebne označená ako posilová linka. Predpokladám, že je to nepresnosť a pozostatok z čias, kedy mala "riedky" cestovný poriadok?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.