Diskusné fórum › Off-Topic Fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
#86337
Prepáčte, ale už minimálne pol roka nefunguje svetelná tabuľa na Nám.osloboditelov smer Palackého.
Keď sa inak nedá, auto z koľajiska musí vyťahovať električka:

https://tydenikpolicie.cz/opila-ridicka-hondy-vjela-na-barrandove-na-tramvajovou-trat-a-uvizla-v-tunelu/

(6 fotiek je pod článkom)
,, Odbočenie od témy" TomoSK prosím odpoviete mi na email? Ďakujem.
Reakcia na: Dispecer #11700:
Ano v tom smere na Cermel ich je vela, aj na muriku potoka.
Reakcia na: Iv #11706:
Ešte asi dostatočne nezvlhol jej obsah. 🙃
Reakcia na: Yogi616 #11705:
Ale táto, asi najmenej dôležitá zo všetkých, paradoxne funguje 😃
Reakcia na: tbus #11703:
Tá tabuľa by ale najprv musela svietiť. 😁
Reakcia na: S499.1023 #11702:
Slnko sa tam prediera, je tam nádej na zlepšenie 😁
Reakcia na: S499.1023 #11702:
hej, take kosicky depresivne, ked pridem na modernu zastavku a na odchodovej tabuli svieti cez pracovny den dopoludnia najblizsi odchod spoja o 16 minut
Reakcia na: romeo #11701:
Pekná fotka, taká správne košicky depresívna 😆.
Pred nejakým časom som na chodníku pozdĺž Čermeľskej cesty v úseku pri štadióne (ale na strane pri rodinných domoch) objavil tento kus kovu vytŕčajúceho z neho. Myslíte, že by mohlo ísť o nejaký pozostatok po električkovej trati? (Napríklad pozostatok po trakčnom stĺpe?)
Ak niekoho zaujima, ako zhruba momentalne vyzera vozovna, tu je jedno zaujimave video https://m.youtube.com/watch?v=qVZ8X0Hg5lw&t=491s
Reakcia na: mi.v #11697:
Spravidla postačuje a používa sa jedno až trojciferné. Stretol som sa však už aj so štvor a päťcifernými číslami - u SAD Prešov, v čase keď jazdili navážky do Kysaku k vlakom Regiojet a spoje boli očíslované podľa čísel vlakom, ku ktorým a od ktorých tvorili prípoj. Používajú sa výhradne čísla.
Reakcia na: Ikarus4083 #11696:
Tak to je veľmi dobrá odpoveď, ďakujem. Končí sa číslom 99, alebo keďže je číslo spoja na nich, môžu ho dávať ľubovoľne dlhé, prípadne aj s písmenami?
Reakcia na: mi.v #11695:
Systém číslovania spojov v tej-ktorej linke spravidla nemá svoj hlbší význam. Častokrát sa číslovanie kontinuálne vyvíja už od čias vzniku linky (aj v súčasnosti existujú linky, v ktorých by sa našli spoje v podobnej alebo dokonca rovnakej časovej polohe pod rovnakým číslom, ako v CP tej linky spred 30-40 rokov). Ako sa vyvíjal čas a zmeny cestovného poriadku linky, spoje sa rušili, vznikali nové spoje a číslo, ktoré im bolo pridelené záviselo od dopravného technológa / tvorcu cestovného poriadku - či využil medzeru v číslovaní, alebo pokračovalo v najbližšom vyššom čísle. Dodržiava sa len zásada číslovania nepárnymi číslami v smere tam a párnymi v smere späť - vychádza to ešte zo smerníc na tvorbu cestovných poriadkov ČSAD z čias socializmu.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.