Diskusné fórum

Výsledky vyhľadávania

Reakcia na: Vladimír #258712:
Od 1.9 sa to má vrátiť do stavu ako predtým Považany prídu do Žiliny asi 10 minút pred príchodom Tatranov a opačne pôjdu asi 5 minút po odchode Tatranu...
Mne súčasný stav vyhovuje viac lebo prestup smer Kysuce sa dalo z Považanov realizovať normálne to znamená asi 20 minút tam bolo, teraz pokiaľ nie je špička pracovných dní sa to vráti na 45 minút aj smerom na Kysuce aj smerom z Kysúc...

Lenže zároveň bude výluka keďže na Hlavnej stanici sa idú robiť výhybky a v useku BA-Puchov nefunguje ETCS (je vypnuté) takže maximálna rýchlosť 120km/h 😞
Reakcia na: andy27 #11:
Mňa by zaujímalo, že keby sa tu vykoľajila električka, či by jej opravu bolo možné platiť z havarijnej poistky (predpokladám, že existuje také niečo aj pri električkách) alebo by povedali, že vina je na strane vodiča (DPB), že s ňou išiel po takejto trati.
Reakcia na: Miro #15:
Pojmy:
vozidlom sa rozumie: motorové vozidlo, nemotorové vozidlo a električka,
motorovým vozidlom sa rozumie: nekoľajové vozidlo poháňané vlastným motorom s výnimkou prípadu podľa písmena a trolejbus

"Pri preprave nákladu prečnievajúceho vozidlo vpredu alebo vzadu o viac ako 40 cm alebo nákladu prečnievajúceho vozidlo do strany musí byť prečnievajúci koniec nákladu označený reflexným označením s červenými a bielymi pruhmi širokými 70 mm až 100 mm a smerujúcimi od pozdĺžnej strednej roviny vozidla pod uhlom 45° nadol. Najmenšia plocha tohto označenia musí byť 0,16 m2, pričom táto plocha musí mať tvar pravouholníka s dĺžkou jednej strany najmenej 400 mm. Označenie si musí počas používania v cestnej premávke zachovávať aspoň približne svoj tvar. Za prečnievajúci náklad sa považuje aj bicykel alebo iný predmet prepravovaný na nosiči namontovanom vzadu na vozidle."

Podľa výkladu pojmov nie je dôležité, že trolejbus je dráhové vozidlo, ale to, že píšu o NÁKLADE.

Keby mal takýto nosič tbus, tak musí byť označený rovnako ako abus.
Reakcia na: Solider #9:
Škodovky nemajú mnohočlen, že by jazdili spriahnuté?
Reakcia na: samkoh #258698:
Samozrejme, aj to je možné. Neverím však, že patríš k väčšine, keďže:
- poloha Tatranov a Považanov je nelogicky vymenená, napájače nenapájajú vlaky vyššej kategórie
- po celom Považí sú rozvrátené autobusové prípoje, ktoré boli stavané na oficiálne plánovaný grafikon
- absolútne nefungujú prípoje z trate 141 (Nitra) smerom na Trenčín - ak sa chceš vybrať ďalej za Žilinu môžeš si vybrať prestup v Leopoldove (40 min) a Trenčíne (45 min) alebo závlek cez Trnavy s prestupom 60 min (áno, pri 60min takte)
Reakcia na: Solider #9:
Nechápem. prečo takéto veci neopravujú a nechajú ničiť električky.
Reakcia na: Solider #258705:
Prebrali to pred šiestimi rokmi. Za šesť rokov to nevedia opraviť?
MODERNIZÁCIA ŽELEZNIČNÉHO UZLA BRATISLAVA
– VETVA ZÁPAD
https://www.enviroportal.sk/eia/dokument/378092
Reakcia na: Ike #4990:
Ale však spevák chce napojiť VRT zo Stupavy, takže aj v na hlavu postavených prioritách ministerstva je pridanie koľaje zamýšľané.

Ale o električke v podstate okrem Upravovača Fotiek nikto neuvažuje. Preto si myslím, že prvá možnosť je nádejnejšia.
Reakcia na: Solider #9:
Áno, v r. 1994 sme na Čiernohronskej železnici upravovali geometriu koľaje pomocou krompáča a kladiva. Traťmajster to premeriaval meradlom rozchodu a vodováhou. Bol som tam vtedy na brigáde.
Reakcia na: Ma178rek #258708:
Dakujem za podrobnu analizu. Kiez by to tak bolo.
Reakcia na: upravovač fotiek #7:
Ale má, minule vymieňali koľajnice pod stanicou a ešte sa chystá oprava na Račianskom mýte a ďalšia etapa pod stanicou. Takže ešte existujú. A na toto netreba nejakú extra sofistikovanú techniku.
Reakcia na: si #2:
Pri jednokoľajnej prevádzke na Zlaté piesky sa jazdilo ráno pri 8 minútovom intervale a to už bolo na hranici kapacity, keďže prejazd úsekom trval cez tri minúty (za osem minút teda museli prejsť dve električky, jedna tam a jedna naspäť). To sa dá riešiť aj tým, že by sa na zastávke nazbierali ľudia povedzme do dvoch alebo troch električiek, tie by vyrazili naraz, potom opačne by šli tiež dve alebo tri električky za sebou. Prípadne by som zvážil aj alternatívne vlakové spojenie medzi Račou a Filiálkou, čím by sa znížil nápor na električky na jednokoľajnom úseku.
Reakcia na: Jojan #8:
Hej, od r.1983 sa používali 4-ciferné čísla a trať bola otvorená v r. 1980, takže niekedy v tom období.
Reakcia na: zakaznik #4989:
Nemáš tam územnú rezervu, takže podľa mňa je to porovnateľné. Ale električka pre devínsku by nebola ani náhodou atraktívna
Reakcia na: upravovač fotiek #7:
Smutné kam sme sa dostali... Pričom roboty by mali vždy niekedy jej je viac inokedy menej...
Reakcia na: trnavka pepo7 #258707:
Má šancu t-60 zostať kĺbová, ak zostane t-33 v krátkych vozoch. To by aj bolo lepšie, lebo by už nešlo o degeše, ale o štandardné 30Tr, ktoré majú predsa len o niečo vyššiu kapacitu. A už sa to tu rozoberalo, len v inej diskusii, že je lepšie mať hustejší interval v krátkych vozoch ako redší interval v kĺbových. Pre cestujúceho je podstatné, že keď vystúpi z električky, aj v prípade že mu trolejbus práve ušiel, nečaká, lebo o 2-3 min ide ďalší.

Vyhľadávanie v diskusiách

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Prehľadávajú sa otvorené aj uzatvorené diskusné témy aj komentáre k materiálom, v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.