Diskusné fórum

Výsledky vyhľadávania

Reakcia na: si #3991:
Čítal som to, jemu vadí, že od jedného označníka odchádza Jelka a Mníchov 8 minút po sebe. Tým pádom Jelka potrebuje zvlášť označník, Mníchov zvlášť označník.

Ale hej, je strašne problematické, keď vchádzaš dole ešte chvíľu predtým sa pozrieť na tú obrovskú tabuľu, že odkiaľ ide ten autobus. Ešte aj na nástupištiach sú tabuľe, ktoré ukazujú, že ktorý spoj príde kam. To že sú ľudia lenivý, je ich problém. Nebohá babka hovorila, kto nemá v hlave, má v nohách.
Reakcia na: Viko #3988:
1/ pokiaľ viem SAD Bratislava š.p. sa privatizovala v rokoch 2004-2005 a 66% podiel získala spoločnosť Bus transport s.r.o., ten vlastnilo HB Reavis (70%) a Tourbus s.r.o. Brno (30%) a zaviazali sa k obnove vozového parku a rekonštrukcii autobusovej stanice. Splnili jedno aj druhé. V zmluve nebolo špecifikované, ako presne má stanica vyzerať.

2/ stále som sa nedozvedel, čo HBR/SL neplní. Čo teda neplní? Nepúšťa tam autobusy Arrivy? Majú inú sadzbu? Kde je problém? Ak tvrdíš, že VUC/Arriva nemajú čo rokovať s HBR/SL, tak prečo sa stále na nich VUC/Arriva vyhovárajú? Ak tam nechcú jazdiť, nech tam nejazdia. Majú na to právo predsa. Evidentne tam nejaké rokovania boli, prečo inak by tam asi tak vznikali miesta pre kĺbové autobusy? To HBR/SL napadlo len tak, že aha, potrebujeme tam dostať kĺbové autobusy? Pokiaľ je mi známe, tak ich nikto v diaľkovej doprave nepoužíva, čo jazdí do BA, ani v prímestskej.

3/ Nie, VUC nepotrebuje AS, napriek tomu sa VUC a Arriva na AS pravidelne sťažujú a vyhovárajú, že kvôli nim redukujú počet spojov na AS. Reálny dôvod predsa na to nie je. Chceli najmodernejšiu stanicu v okolí? Dostali. Tak potom?

4/ HB Reavis sa zaviazal rekonštruovať/prebudovať autobusovú stanicu. Nazvime si to ako chceme. Bola to podmienka pri privatizácii SAD Bratislava š.p. Evidentne v tom čase bol tlak na to, aby tá stanica vznikla. V roku 2026 už zrazu samospráva tvári, že stanicu nepotrebuje, resp. ty tým argumentuješ. Takže je to extrémne jednoduché. Ak teraz VUC povie, že prestane jazdiť na AS, lebo ju nepotrebuje, aký zmysel má potom mať tú stanicu? Či už HB Reavis/Slovak Lines sa môžu potom právom sťažovať, že minuli desiatky miliónov kvôli čomu? Aby to zívalo prázdnotou? Kľudne to potom môžu napadnúť na súde, keďže prevádzka tej stanice niečo stojí a nie je zadarmo. Ja chápem, že veľké množstvo Slovákov si myslí, že z cudzieho krv netečie. Keby vedeli, ako to dopadne, tak kľudne to nemuseli kúpiť a mohli sme mať stále tú starú haraburdu v meste a plakať rovnako ako pri Hlavnej stanici, že ako to vyzerá.

To že tebe sa nepáči ako stanica vyzerá a koľko sa vyberá za ňu (rozhodne nie je najdrahšia na Slovenku) ešte neznamená, že VUC môže na ňu kydať. Je funkčná? Je. Zvláda kapacitu čo je požadovaná? Zvláda. Mohlo to byť lepšie? Mohlo. Mohlo to byť horšie? Určite áno. Tu sa len všade ukazuje prstom, lebo však v Žiline vyberajú 5,34€ za vstup na stanicu a neviem, či majú tam vôbec WC. Mimochodom tu, strana č. 4 https://www.sadza.sk/files/dopravno-prevadzkovy-poriadok-as-zilina-rids.pdf?20251130 prímestský autobus môže byť pristavený pred odjazdom max 5-10 minút. Ale hej, 8 minút v Bratislave je málo.
Reakcia na: 6503 #182669:
Ekonomické uvažovanie sa z magistrátu vytratilo pred 7,5 rokmi. Aká náhoda, že je to presne doba čo tam sú jehoVallovisti.
Prvý náznak bol, že s peniazmi nevedia pracovať, keď nakúpili 5 platanov za 100-tisíc. €.
Reakcia na: B K #182672:
Mám pocit, že skrz slnko niektorí vodiči nevidia. Lebo na to aký bol krásny deň bolo tých nehôd dosť. Hlavne na diaľničných úsekoch mestom.
Reakcia na: Ike #8:
Zatiaľ nie. Väčšina jázd je 0-1 pasažier. Ale veď SL dosť zarobí na Viedni tak na tomto môže aj prerábať.
Vozidlo má nejaký problém asi so vzduchom ...
Na každej zastávke zatvára dvere minimálne na 2-3 pokusy ..
Reakcia na: Viko #7:
Fotiť sa dá v akomkoľvek svetle. Všetko je o spracovaní fotky. Odporúčam fotiť do RAWu ("digitálny negatív") a spravovávať ("vyvolávať") fotografie ručne.
Reakcia na: Valec #256446:
Aby som nezabudol na túto reakciu... Na jednej strane ok, učme sa od najlepších, ale občas odporúčam vyliezť aj mimo DACH bublinu.

Párkrát som tu už spomínal belgický TEC Hainaut - a nie vždy v dobrom... Je to síce menej ľudnaté územie ako BA kraj, ale zrovna toto tam dosť dobre fungovalo. Za rovnakých organizačných podmienok jazdili aj VanHool s hrubými tapacírmi na echt medzimestskej linke s jazdnou dobou skoro dve hodiny, a z vedľajšieho nástupišťa trojdverové 18m Citará na linkách, ktoré išli zo satelitov, cez predmestia až na vnútromestskú obsluhu okruhom okolo centra a zasa naspäť (čiže zasa nejakých 100-120´na kolo). Nikto sa nehádzal o zem, že toto je MHD linka IDS a toto PAD linka IDS - ani v CP, ani v možnostiach predaja CL, ani pri čakaní na zastávke. Aj ten jediný vysoký Cross s pásmi na "medzinárodnej" linke za fr. hranicu bežne naplnili študenti idúci dve zastávky od škôl na vlakovú stanicu. (Ilustroval by som to mapkou, ale žiadnu nemajú 😃 )

Nerobím PDO, takže konkrétna "voľná" bratislavská relácia za mojou pôvodnou úvahou nebola. Ale v pohode si viem predstaviť, že by prekladané zväzky "prímestských" busov pri vhodne zvolenom prejazde mestom pokrývali napr. dopyt po expresoch, v sedle sa dá dostatočný interval zaistiť pásmovo len po hranice mesta... Primárne mi išlo o to, že načo mať preplnenú MHD a k nej paralelný druhý systém liniek, ktoré zo zotrvačnosti jazdia jedným spôsobom do jedného bodu, keď by sa tam dali hľadať synergie a vo výsledku mať lepšiu službu pre verejnosť.
Dnešný crash na Ružinovskej:
https://www.facebook.com/reel/1259001709663620
Mám za sebou druhú kontrolu lístkov pri kúpe lístka kartou a druhý krát revízor nevidel že mám niečo kúpené. Prvýkrát to bolo priamo vo vozidle kde som cestu začínal a označovač im to zobrazil ako platné, takže mi to uznali, tentokrát to bolo pri prestupe takže tá "offline cache" nepomohla a nič nevideli. Keďže chalani boli veľmi slušní a pohodoví tak som im povedal že nech mi to vypíšu a ja si to už potom vyreklamujem na OTS (a nejak ma to veľmi neserie lebo aj keby mi to zamietlli, polovica mojich ciest je v časoch kedy revízori nemajú službu takže pri najhoršom to proste zaplatím a potom si prestanem v noci kupovať lístky až kým tie peniaze nezískam naspäť). Ale teda moju dôveru v tú službu to veľmi neposilnilo, očividne ten systém nefunguje ako má, a nerozumiem ako je po roku možné že tam nemajú nejaký kontrolný mechanizmus ktorý by bol schopný identifikovať že OCL sa nesynchronizuje a nejak cestujúceho upozorniť....
Reakcia na: bobitwo #3990:
skus docitat prispevok na ktory reagujes s porozumenim, v jeho druhej polovici mas nacrtnute aj +- pouzitelne riesenie (a nie prehanat pasazierov ako zdute kozy hore-dole...)
(a nikde v tom prispevku som nevidel nic o 60tich nastupistiach pre 60 liniek)
Reakcia na: Viko #3987:
Takže ak máme 60 liniek, treba 60 nástupišť? Aby to náhodou nespôsobilo ľudskú melu?
Ďakujem za upozornenie, dám si na to pozor.
Reakcia na: ES499.0001 #16:
Na Ružinovskej strane to dnes dispečeri skúšali s 10m Ivecom na tom širšom páse asfaltu, ak som dobre videl tak tam asi aj dali pomocné čiary na zem kedy začať točiť naplno ďolava aby to vyšlo vodičom 🙂
Reakcia na: otokar3346 #5:
Z tieňa do svetla sa nefotí, potom máme čierny voz a prepálené pozadie.
Reakcia na: bobitwo #3986:
Regiobusy na bratislavskej AS začínajú, takže pravdepodobnosť meškania z východzej zastávky spôsobom, že tam v čase odchodu ešte vôbec nebude, je mizivá. Ešte mizivejšia pravdepodobnosť je, že v BA na AS zaň nezoženú náhradu, ale ostatné linky budú veselo jazdiť- to by musel byť naozaj v okolí Mlynských Nív začiatok dopravného kolapsu a na ostatné linky by ešte stihli vypraviť to, čo im zostalo v podzemí.
Reakcia na: 6503 #14:
Ja neviem kto Igor je, ani čo ma s touto diskusiou, ja reagujem na to čo ty si písal. Uvedom si už konečne že tvrdenie že táto fotka nie je pekná je len a len tvoj názor - nie je vôbec konštruktívne, ani nenavrhuje ako by sa táto fotka podľa teba mala vylepšiť - a že ty nie si rozhodca toho čo je pekné a čo nie.
Reakcia na: Andrej #13:
Myslim, ze som sa vyjadril dost slusne. 😉 To aj Igorovi tu pises, aby sa vyjadroval slusne za tych 25 rokov co je tu? 😃
Dobre suhajko, idem pozerat spravy, pekny vecer Andrej. 😉
Reakcia na: 6503 #12:
Lenze tym ze si napisal ze fotka nie je pekna nie si siritel pravdy, to je len tvoj nazor, rovnako ako nazor v prvom prispevku ze je to pekna fotka. Tvoj nazor nie je fakt, a ako som napisal, ak sa ti nepaci nieco na fotke, da sa to vyjadrit aj slusne.
Reakcia na: Andrej #11:
Reagoval som na prvy prispevok, kde bolo "velmi pekna foto na imhd". Co moze byt sice subjektivny pocit, ale objektivne to zjavne tak nebude. 😉
Netreba sa bat negativnych komentov a prijimat len pozitivne. To je take slnieckarske. 😉

Vyhľadávanie v diskusiách

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Prehľadávajú sa otvorené aj uzatvorené diskusné témy aj komentáre k materiálom, v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.