Výluka liniek 14 na Jesenského (15.6.2024 07:00 – 15:00)

V sobotu bude krátkodobo vylúčená premávka električiek na Jesenského a Námestí Ľ. Štúra.

V sobotu 15. júna 2024 cca v čase medzi 7:00 a 15:00 bude vylúčená premávka električiek liniek 1 a 4 po Jesenského, Mostovej a Nám. Ľ. Štúra z dôvodu zabezpečenia nerušeného priebehu podujatia v Redute. Dotknuté linky budú jednosmerne odklonené na obchádzkové trasy.

 • Linka 1 bude pri jazde z Hlavnej stanice premávať medzi zastávkami Poštová a Šafárikovo nám. cez Kapucínsku, tunel a nábrežie.
  • V tomto smere nebude obsluhovať zastávky Centrum, Jesenského a Nám. Ľ. Štúra.
  • Zastávku Centrum budú električky obsluhovať iba pri jazde na Hlavnú stanicu.
  • Namiesto neobsluhovanej zastávky Nám. Ľ. Štúra odporúčame využiť najbližšie zastávky Most SNP, alebo Šafárikovo nám. (možný presun z Nám. Ľ. Štúra autobusmi liniek 29 50 70)
 • Linka 4 bude pri jazde do Dúbravky premávať medzi zastávkami Centrum a Kráľovské údolie cez Nám. SNP, Kapucínsku a tunel.
  • V tomto smere neobslúži zastávky Jesenského, Nám. Ľ. Štúra, Most SNP a Chatam Sófer.
  • Cestujúcim odporúčame v smere z nábrežia do Karlovej Vsi a Dúbravky použiť linku 29 s prestupom na linku 4.
  • Zo zastávky Jesenského odporúčame peší presun k najbližšej obsluhovanej zastávke Centrum.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: gejza #41:
Áno, cyklotrasa tam existuje, čo spomínaš. Ale na tom úseku okolo letiska to nie je cyklotrasa. To je všetko.
Reakcia na: bobitwo #39:
dal si porovnanie ad absurdum, to sa musí uznať 👍 napriek tomu nevidím dôvod nevyužiť spolu s inými skvelú cyklotrasu - či už na zelenú vodu alebo k Mohyle 🙂 btw. Letisko tam vytvorilo miesto pre spotterov, ktorí sa k nemu tiež nejako dopravujú - zväčša na bicykli 😁
Reakcia na: upravovač fotiek #11:
A kde potom zmysla?
Reakcia na: gejza #38:
Zákaz vstupu tam nie je, ale oficiálna cyklotrasa to nie je tiež. To že to letisko ticho toleruje, je vec druhá. Nemáš pocit, že by si mal meniť návyky z detstva? Kolega si ešte robil vodičák v časoch, keď na Slovensku bol praktický jediný rýchlostný limit 60km/h v obci medzi 5-23h, inak neplatili žiadne rýchlostné limity, iba občas kde tu boli značky upravujúce rýchlosť. Normálne si to mohol legálne valiť po Moste SNP či Staromestskej 100km/h medzi 23-5h. Tak isto si pamätá, že napríklad Michalská, Hviezdoslavko, skoro všade v rámci Starého mesta boli cesty, žiadne pešie zóny. Myslíš, že jeho návyk z mladosti je v poriadku, ak by ho teraz praktikoval? Alebo čo tak návyk od deda z dediny, kde im Ignác 30 rokov hovnocucom vyťahoval žumpy za fľašu domácej a vylieval to za dedinou do poľa? Alebo že keď sa pralo v práčke, tak sa vyhodila hadica do ulice a voda sa nechala vytekať na ulicu? Našim susedom zostal návyk, že ani po 30 rokoch vysvetľovanie nepochopili, že nemajú nechať svoje psy oštiavať a kadiť do predzáhradky. Pred pár rokmi bola v Občanovi za dverami reportáž, kde si to cyklisti skracovali cez jeho pole, nepomohli tabule, plot, znacky, vždy to niekto rozbil a zničil. Výsledok? Zničená úroda na cca 1,5x100m páse poľa. Pritom okolo viedla cesta. Myslíš, že to bolo v poriadku?
Reakcia na: bobitwo #36:
ešte kedysi v 80-ych rokoch nás tam ako deti "sprevádzali" súdruhovia z letiskovej ochrany, ale vždy sme im dokázali ujsť .... nemám pocit, že by som mal meniť svoje návyky z detstva ... nevraviac o tom, že od jari do jesene sa od mostu vo Vrakuni až po mohylu hýbu húfy cyklistov, ktorí asi tiež nemajú pocit, že tam nie je cyklotrasa
Reakcia na: Bobinko #22:
Ale vadilo a aj vtedy sa diskutovalo o tom, že by sa mal nájsť vhodnejší reprezentatívny priestor, kde by sa dala zabezpečiť bezpečnosť a zároveň by to neobmedzovalo ľudí. Takisto aj zrušenie omše, ktoré patrí skôr do c.k. tradícií.
Reakcia na: gejza #34:
Lenže to pri letiskovom plote nie je oficiálna cyklotrasa
Reakcia na: si #30:
Len potom sa dostávaš do ošemetnej situácie - ak by bezplatné poradenstvo poskytovali "tí z vedľajšieho kancla", prečo ho v takom rozsahu neposkytujú aj všetkým ostatným záujemcom o výstavbu?
Reakcia na: Bobinko #31:
Pekná cesta, Topoľové hony, Kačín .... chvalabohu je zopár lokalít, kde jediná uniforma, ktorú uvidím, je lesnícka .... a nebudú tam smrdieť "hluchí kulturisti" .... len ma desí, že už začínajú obmedzovať Ústavou garantovanú slobodu pohybu aj na mojej obľúbenej cyklotrase popri letiskovom plote 👎 👎 👎
Reakcia na: Viko #14:
V pozícii "oslík otras sa" by mohol byť objem prostriedkov štátneho rozpočtu, ktorý sa plánuje pre..ať v rámci tejto konkrétnej aktivity
Reakcia na: Bobinko #31:
Papalášismuz najhrubšieho zrna! To sa už ináč ako šikanou nazvať nedá! Toto poslúži akurát tak tomu, že ľudia budú na prezitenta nadávať. Ale jemu to nevadí, Bratislava ho aj tak nevolila, tak nech si to jej obyvatelia vyžerú! Smrad jeden.
Reakcia na: ES499.0001 #23:
PZ SR:
DOPRAVNÉ OBMEDZENIA SÚVISIACE S INAUGURÁCIOU PREZIDENTA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
✅V súvislosti s inauguráciou prezidenta Slovenskej republiky, ktorá sa uskutoční v sobotu 15.06.2024, čakajú obyvateľov, návštevníkov ale najmä na motoristickú verejnosť v hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislavy dopravné obmedzenia. Tie sa budú týkať najmä Starého mesta, Devína a diaľničného obchvatu Bratislavy (D1, D2).
✅ Okolie Reduty - cestná premávka, vrátane električiek bude úplne vylúčená z ulíc Jesenského ulica, Mostová ulica, Námestie Ľ. Štúra, Rázusovo nábrežie v čase od 07.00 h do cca 13.30 h.
✅ Staromestská ulica – cestná premávka bude v čase cca. od 12.30 h do cca 15. 30 h obojsmerne uzavretá od Mosta SNP po Hodžovo nám. Zjazd bude umožnený z Mostu SNP v smere z Petržalky na Vajanského nábrežie a výjazd na Most SNP bude z nábrežia v smere do Petržalky.
✅ K čiastočným obmedzeniam v cestnej premávke dôjde v čase cca 16.30 h do cca 18.00 h aj na diaľničnom obchvate Bratislavy v úseku Letisko M. R. Štefánika po križovatku diaľnice D2/D4.
✅ K čiastočným obmedzeniam v cestnej premávke dôjde v blízkosti Bratislavského hradu, hradu Devín, ako aj Mohyly generála Milana Rastislava Štefánika.
✅ Na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky budú dohliadať hliadky dopravnej polície.
Vodičov vyzývame aby zvýšili svoju opatrnosť, ohľaduplnosť a aby rešpektovali pokyny príslušníkov Policajného zboru.
✅ Zároveň vyzývame k zvýšenej ohľaduplnosti aj cyklistov.
✅ Vodičov vyzývame, aby sa vyššie uvedeným úsekom vyhli – pokiaľ to situácia umožňuje, využiť alternatívnu trasu.
O prípadných ďalších dopravných obmedzeniach budeme verejnosť včas informovať.
Reakcia na: lupask #28:
trosku by som ale predpokladal, ze ked to je "pod jednou strechou", ze ti co pripravuju zamer si daju tu namahu a zistia si "vo vedlajsom kancli" kde su ti co to maju posudzovat, ze ake su tam poziadavky, ocakavania a pripravia ten zamer, projekt tak, aby tomu vyhovel....
Reakcia na: bobitwo #25:
Dakujem
Reakcia na: upravovač fotiek #27:
lenze to nie su struktury z Bozej vole rozlozene pod primatorom. Mesto je tu dvojjedine pretoze chce stavat (investor) lenze stat ho nuti zanho posudzovat dokumentaciu (stavebny urad). To nejde a nema ist tak ze radnica si nieco povie takze teraz sa vyprdneme na zakonne predpisy a postavime lebo mozeme.
Reakcia na: 3pa3ck3 #20:
Že dokáže rozlišovať je v poriadku, že nedokáže koordinovať svoje štruktúry už v poriadku nie je.
Reakcia na: Bobinko #22:
Všetko je len kvôli nedávnemu útoku...
Reakcia na: SixSixTrooper #24:
Je to záležitosť 2-3 minút nájsť potrebné informácie, ale prosím
https://bratislava.standard.sk/472721/cyklotrasa-na-vajanskeho-nabrezi-vyvolala-rozporuplne-reakcie-kolko-na-nu-mesto-vynalozilo-financii
ak by si to považoval za nedôveryhodný zdroj, tak https://www.startitup.sk/vajanskeho-nabrezie-celi-kurioznej-uprave-ludia-nadavaju-na-vallove-pruhy-aj-podivne-riesenie/
Ak sa ti chce hľadať, isto nájdeš niekde zmluvu na stránke mesta
navyše, sú to staré čísla, medzitým sa robili nejaké úpravy, nový semafór. Keďže je niekto neschopný a nevie pred prerábkou zamerať skutočný stav, či aspoň po prerábke skutočný stav (čo by mali, ale niekto sa na to vybodol) a až obyčajná verejnosť upozornila mesto na to, že im tam chýba 0,5m na ceste. Mesto to teda musí rozširovať. Samotný Vallo v nejakej diskusii priznal, že nutné rozšírenie, aby sa dodržali technické normy bude stáť cez 100 tisíc €. Takže to sme na minimálne 800 tisíc €.
Reakcia na: bobitwo #17:
Zdroj?
Reakcia na: Bobinko #22:
A čo za obmedzenia majú ešte byť?