Rozšírená preprava bicyklov na linkách 240250 (1.6. – 29.9.2024)

Cykloturisti môžu na Záhorí opäť využiť počas voľných dní rozšírenú prepravu bicyklov regionálnymi autobusmi.

Od 1. júna do 29. septembra 2024 budú vo voľných dňoch v regióne Záhorie opäť nasadené autobusy s cyklonosičom pre 6 bicyklov na zadnom čele. Oproti minulým rokom sa táto rozšírená preprava bicyklov scvrkla už len na jednu trasu z Bratislavy cez Stupavu a Záhorskú Ves do Malaciek, ktorá je obsluhovaná linkami 240 a 250.

Uvedené spoje prechádzajú cez obce Vysoká pri Morave, Záhorská Ves a Suchohrad, cez ktoré vedie obľúbená cyklotrasa EuroVelo 13 (Cesta Železnej opony).

Trasa s rozšírenou prepravou bicyklov

Spoje týchto liniek, ktoré umožňujú prepravu bicyklov aj na cyklonosiči, sú označené poznámkou v cestovnom poriadku. Preprava bicyklov na cyklonosičoch sa riadi príslušnými ustanoveniami Prepravného poriadku IDS BK. Na prepravu jedného bicykla autobusom je potrebný dovozný lístok v hodnote 0,55 €, ktorý platí 3 hodiny vo všetkých zónach IDS BK. V prípade plného obsadenia cyklonosiča, alebo vypravenia autobusu bez cyklonosiča, je možné prepraviť bicykel vo vozidle podľa štandardných podmienok Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Na regionálnych autobusových linkách v rámci IDS BK je možné prepravovať bicykle počas voľných dní neobmedzene a v pracovných dňoch v čase mimo špičiek (v časoch 9:00 - 13:00 a 18:00 - 6:00), rovnako ako je to vo vozidlách bratislavskej MHD. V jednom autobuse je možné so súhlasom vodiča prepravovať najviac 2 bicykle v priestore pre kočík/invalidný vozík, ak to situácia vo vozidle dovoľuje.

Cyklovýlety pre celú rodinu

Vďaka väčšej prepravnej kapacite sa môžu počas víkendov odviezť autobusom na cyklovýlet aj rodiny s deťmi. Na jeden denný cestovný lístok v Bratislavskom kraji môžu pritom cestovať vo voľných dňochdvaja dospelí a tri deti. S držiteľom základného (nezľavneného) denného cestovného lístka tak môže cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti vo veku do 18 rokov. Podmienkou je, že v skupine cestujúcich je minimálne 1 dospelý a 1 dieťa. Počas platnosti lístka môžu neobmedzene prestupovať a kombinovať dopravné prostriedky (MHD, regionálny autobus, vlak) na území, pre ktoré je lístok zakúpený.

Základný denný (24-hodinový) cestovný lístok pre celé územie Bratislavského kraja stojí 8,30 € (papierový), resp. 7,60 € (elektronický). V cene lístka nie je zahrnutý poplatok za prepravu bicykla. Papierový denný cestovný lístok si môžu cestujúci zakúpiť priamo u vodiča autobusu, jeho elektronickú verziu získajú cez e-shop alebo mobilnú aplikáciu IDS BK. 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: 810zssk #10:
Kedže niektoré Crossy SAD DS nemajú ani priestor na kočíky a tie bežne sú uložené v uličke...chválabohu.
Reakcia na: gejza #1:
To je ale problém Trnavského kraja že na svojich linkách prepravu bicyklov neumožňuje.
Reakcia na: gejza #8:
Tie vlaky sú tiež v IDS BK.
Reakcia na: tbus #7:
hej .... do TT a odtiaľ motorákom do Smoleníc či Trstína .... ale tento príspevok a diskusia k nemu je autobusoch v rámci IDS BK
Reakcia na: gejza #1:
Hm a co tak ist radsej vlakom, namiesto terigania sa hodinu a pol v autobuse zaberajuc cely priestor pre vozik.
Reakcia na: Trolley #5:
Klasika, kto iní ako oni. Btw liberáli, keď už si múdry 😉
Reakcia na: branislav #3:
Lebo liberály....
Využíva to vôbec niekto? Ja som na tých cyklonosičoch ešte žiaden bicykel nevidel. Zato využívaný vlak na Záhorie je pre rekonštrukciu trate ktorá papierovo trvá už 3tí rok zrušený.
Reakcia na: Trolley #2:
Na samostatnú cyklobusovú linku sa nenašli finančné prostriedky.
Reakcia na: gejza #1:
Hlavne, že IDS chcelo rozšírenú prepravu bicyklov rozšíriť aj do Malých Karpát.
"Na regionálnych autobusových linkách v rámci IDS BK je možné prepravovať bicykle počas voľných dní neobmedzene a v pracovných dňoch v čase mimo špičiek (v časoch 9:00 - 13:00 a 18:00 - 6:00)"

... takže smerom z BA na Smolenice je táto možnosť úplne vylúčená (L506 premáva len v špičkách pracovných dní) ... asi jediná možnosť je L550 do Dolian a odtiaľ na vlastný pohon