Na zastávkach pribúdajú informačné tabule nového typu

Na ďalších zastávkach budú mať cestujúci aktuálne informácie o odchodoch najbližších spojov.

Na niektorých zastávkach MHD zrekonštruovaných v minulom roku začali v uplynulých dňoch pribúdať aj elektronické informačné tabule zobrazujúce odchody najbližších spojov. Nové informačné tabule od švédskej firmy Axentia majú niekoľko odlišností od doteraz používaných tabúľ od poľskej firmy R&G Plus, resp. od českej firmy Herman. Kým staršie tabule mohli zobrazovať všetky informácie iba jednou farbou (oranžovou), nové tabule sú založené na RGB LED, takže budú môcť zobrazovať čísla liniek podľa ich farieb v cestovných poriadkoch, resp. na displejoch vozidiel. Farebne budú odlíšené aj mimoriadne aktuálne informácie z dispečingu. Nové tabule majú aj samostatný displej zobrazujúci aktuálny čas, ktorý sa na starších tabuliach po zrušení stavového riadku dnes už nezobrazuje. Samozrejmosťou sú aj bezpečnostné kamery sledujúce priestor nástupíšť.

Prvá pokusná tabuľa nového typu (ešte bez kamier a displeja s časom) pribudla už začiatkom tohto roka na zrekonštruovanom nástupišti linky 90 pri Novom SND. Na električkových zastávkach Odborárska a Magnetová zrekonštruovaných v rámci prvej etapy opravy Vajnorskej radiály boli osadené nové 4-riadkové informačné tabule Axentia iBus RGB-LED a na zastávke Lipského na vynovenej Harmincovej ulici boli nainštalované väčšie, 8-riadkové tabule. Tabule na Vajnorskej už aj boli uvedené do prevádzky, zatiaľ však ešte nie sú nastavené farby liniek. V najbližšom čase budú nové tabule osadené aj na zrekonštruovanej zastávke Stn. Petržalka na Panónskej ceste a po dokončení rekonštrukcie aj na ďalších zastávkach Vajnorskej radiály (Depo Jurajov dvor, Jurajov dvor, Vajnorská, Shopping Palace, Zlaté piesky). Vybavenie zastávok informačnými tabuľami bolo súčasťou projektov rekonštrukcií uvedených zastávok. Montáž tabúľ zabezpečuje firma ELZA-Elektromontážny závod Bratislava. Pri ďalších rekonštrukciách zastávok by už mali byť farebné informačné tabule bežným štandardom. V krátkom čase nimi bude vybavený aj uzol Autobusová stanica - Košická.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Dispecer #19:
Práve z toho som čerpal .. 😉
Reakcia na: lostrail #16:
Je to na Vajnorskej. Ved vzadu na oznacniku je len cislo 4.
Reakcia na: lostrail #16:
Myslím si že ide o zastávku Magnetová..
Ale to je jedno
Bobinko nepísal že fotka je z Harmincovej
Reakcia na: Ma178rek #15:
Cela ta fotka je nejaka divna. Zastavka Lipskeho je autobusova (na Harmincovej), takze fotka evidentne nie je odtial. To obludne logo prekryva jej nazov, ale tipujem, ze to bude niekde na Vajnorskej radiale, kde teraz osadzaju tieto tabule a ta L1 bude vyjazd z vozovne. Mozno nie je preto podfarbena naschval, lebo tu este nie je na jej standardnej trase.
Reakcia na: Bobinko #14:
A 1 prečo nie je podfarbená?
Linka 4 sa už zafarbila.

Dnes boli spustené EIT aj na Lipského.
Zázrak sa predsalen stal. Dnes bola zverejnená súťaž na zhotoviteľa pre inštaláciu informačných tabúľ na zastávkach MHD Autobusová stanica a Košická (A). 🙂
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/56283/summary
Nivy sú špecifický problém. HB Reavis ich tam malo osadiť ale nakoniec ich neosadilo pretože mesto ho naháňalo s otvorením ulice a museli kvôli mestu robiť veľa úprav ulice, ktorá mala pôvodne pôsobiť ešte ako o polku väčšia diaľnica. Mesto napokon vyhlásilo súťaž avšak neúspešne a v súčasnosti ich bude osádzať so "sponzorom" pretože je to dosť nákladné. Mesto zrejme zafinancuje osádzanie a sponzor zabezpečuje ich výrobu. 🙂
Reakcia na: S499.1023 #10:
Stale to ma HB Reavis, hroch vymysla.
Reakcia na: hroch #7:
Isto s J&T? On už to Chrenko predal?
Tabule fajn, ale ten text by mohol byť väčší, alebo tabule o niečo nižšie, z diaľky sú horšie čitateľné ako súčasné
Este ste ani nevideli tie farebne podfarbene tabule v akcii (na fotkach nie su) a uz nadavate 😃 Average imhd.sk diskusia experience vecne nespokojnych sotousov.

Tabule su fesacke, i ked maju dost nedostatkov. Mne sa lubia:)

Tie Nivy su vazna vec, mesto dost casto na to reaguje na FB s tym, ze su uz konecne objednane a developer to coskoro uz doda. Ci to je pravda, snad coskoro uvidime.
Reakcia na: juraj76 #6:
Ja si nemyslim, ze sa na Autobusovu stanicu zabuda. Ak si dobre pamatam, boli tam nejake natahovacky s J&T...?
Osadzujú sa nové a nové tabule, ale na Autobusovú stanicu sa stále zabúda. Významný dopravný uzol s množstvom zástavok (Autobusová stanica, Košická a neďaleko aj Malý Trh) a na žiadnej nie je tabuľa. A informácie vo vozidlách často tiež nie sú.
Toto bude urcite menej citatelne, ako tie aktualne tabule. A ked to este bude farebne - podobne necitatelne ako na tabuliach na vozidlach. Totalna ****ovina toto farebne oznacovanie - nazor 100% ludi, s ktorymi som sa o tom bavil (samozrejme mimo IMHD ludi).
Úžasné
Zdá sa mi to, alebo je v porovnaní so starými text na nich menší? Pokiaľ je naozaj menší, tak ako človek so zhrošeným zrakom radosť moc nemám 😕
Vyzerajú dosť dobre, konečne je tam aj zobrazovanie ČASU, vďaka za to. No trochu nerozumiem, prečo tam nie je názov zastávky. Áno chápem, že názov je na tabuli vedľa, no kľudne tam mohol byť, keď to už ide na "starých" tabuliach. Ale hlavný je ten hardware, ktorý vyzerá fajn. Uvidíme aká bude čitateľnosť a zobrazovanie tých mimoriadnych informácií.