Do súťaže na prevádzkovanie MHD v Pezinku sa nikto neprihlásil

Mestu Pezinok sa zatiaľ nepodarilo vybrať dopravcu pre novú MHD.

Mesto Pezinok zrušilo verejnú súťaž na obstaranie dopravcu, ktorý by zabezpečoval mestskú hromadnú dopravu v tomto meste od roku 2024 na ďalších 10 rokov, keďže do súťaže sa neprihlásil žiadny uchádzač. Mesto sa teraz pokúsi zabezpečiť dopravcu na najbližšie obdobie formou priameho rokovacieho konania s dopravcami, ktorí sa zúčastnili prípravných trhových konzultácií ešte pred vyhlásením súťaže. Týmto spôsobom chce mesto zabezpečiť dopravnú obslužnosť na obdobie 12 mesiacov, počas ktorých sa znovu pokúsi obstarať dopravcu v riadnej verejnej súťaži.

Priame rokovacie konanie na prechodné 12-mesačné obdobie mesto realizuje s rovnakými parametrami dopravy, aké boli stanovené vo verejnej súťaži. Znamenalo by to rozšírenie premávky MHD zo súčasnej jednej trasy na štyri trasy a zavedenie celotýždennej premávky mestskej dopravy. Či to bude znamenať už aj jej integráciu do IDS BK, zatiaľ nie je známe.

V súčasnosti prevádzkuje MHD v Pezinku dopravca Slovak Lines Express na základe koncesnej zmluvy, ktorej platnosť bola naposledy predĺžená do 12. novembra 2023. Pravdepodobne bude ešte predĺžená do ukončenia výberu nového dopravcu.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Oli61 #1:
Arriva je rada, ze zvlada vyjazdit to, co ma. A podla suskandy jej len zo seneckeho smeru chce do dochodku odist 20-30 vodicov.
Reakcia na: Oli61 #1:
To tak nie je jednoduché, autobus každý rok STK, jazdenka je investícia veľká. Ďalší problém nedostatok vodičov, treba ich preplatiť ak ich chcete a na ročnú zmluvu sa Vám vodič vykašle. Mesto chce 4 linky, to znamená 8 až 10 vodičov. Prečo to nechce Ariva, lebo nemá vodičov a za penále jazdiť nebude, jednoducho nie sú vodiči a rok 2026 odchádza cca 30-40% aktívnych vodičov autobusov do dôchodku. .
Reakcia na: Oli61 #1:
.
Smutné, tak už len zostáva dohodnúť sa so Slovak Lines na premávke MHD na ďalší rok, alebo by mohlo mesto kúpiť zatiaľ nejaké 4 jazdenky napr. aj od DPB a zamestnať 4 vodičov.😏
Inak tipoval som, že sa prihlási Arriva, SL, alebo nejaký menší dopravca (len či by bol spoľahlivý).