Výluka linky S70 v úseku Bratislava hlavná stanica – Podunajské Biskupice (23.10. – 9.12.2023)

Linka S70 nebude dočasne premávať v Bratislave medzi Hlavnou stanicou a Novým Mestom.

Z dôvodu prác na výstavbe novej železničnej zastávky Vrakuňa pri obratisku MHD Čiližská bude v termíne od 23. októbra do 9. decembra 2023 vylúčená premávka vlakov linky S70 v úseku Bratislava hlavná stanica – Podunajské Biskupice. Všetky vlaky tejto linky budú začínať a končiť v stanici Podunajské Biskupice.

V úseku Bratislava hlavná stanica – Bratislava-Nové Mesto nebude zabezpečená náhradná doprava, cestujúci môžu v prípade potreby cestovať linkami MHD. Upozorňujeme, že linkami MHD nebude možné cestovať s lístkami za tarifu ZSSK, ale iba s lístkami Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

V úseku Bratislava-Nové Mesto – Podunajské Biskupice bude namiesto vlakov linky S70 zabezpečená náhradná autobusová doprava, ktorá bude zastavovať na zastávkach:

  • Stn. Nové Mesto (pred staničnou budovou, nástupište C)
  • Klientske centrum (obojsmerne ako linka 50; možný prestup na linku 61 smer Hlavná stanica a opačne)
  • Železničná (obojsmerne ako linka 67; v pešej dostupnosti od žel. zastávky Bratislava-Vrakuňa)
  • Podunajské Biskupice (pred staničnou budovou)

Premávka bude zabezpečovaná podľa mimoriadneho cestovného poriadku.

  • Odchody autobusov od Stanice Nové Mesto budú v hodinovom intervale od 5:00 do 23:00, v pracovných dňoch popoludní pôjdu navyše spoje o 15:30 a 16:30. Upozorňujeme, že oproti bežnému vlakovému grafikonu budú autobusy odchádzať o 12 minút skôr.
  • Odchody autobusov z Podunajských Biskupíc budú vždy po príchodoch vlakov od Dunajskej Stredy. Na zmeškané vlaky autobusy počkajú najviac 20 minút.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) upozorňuje, že v autobusoch náhradnej dopravy nebude zabezpečený predaj cestovných lístkov. Cestovný lístok je potrebné zakúpiť si vopred. V autobusoch náhradnej dopravy sa neprepravujú bicykle ani zvieratá bez prepravnej schránky (okrem vodiacich psov).

Pri cestovaní z Hlavnej stanice do Podunajských Biskupíc a ďalej odporúčame cestovať z Hlavnej stanice linkou 71 na zastávku Dudvážska, kde sa dá prestúpiť na linku 78 k Stanici Podunajské Biskupice, odkiaľ budú premávať vlaky linky S70. Opačný postup cesty je možný pri cestovaní od Dunajskej Stredy z Podunajských Biskupíc na Hlavnú stanicu. Od žel. stanice Pod. Biskupice premáva priamo do centra mesta linka 70.

Pre ďalšie spojenia odporúčame použiť Plánovač cesty.

Trasa náhradnej autobusovej dopravy S70

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: irizar #24:
Reklamuj u ZSSK, ktorej hlavná podmienka na výbavu autobusov NAD je batožinový priestor. Levitour by vedel nasadiť aj iné typy busov: https://evidencia-dopravcov.eu/dopravca/4409
Reakcia na: steve666 #20:
"dialkove autobusy fakt nie su idealne na to aby sa kazdych 500 metrov zastavovalo".
A preto su nasadene na vyluku v cisto velkomestskej premavke. Hej, to dava logiku.
Reakcia na: steve666 #15:
klientske centrum je nahrada za ktoru vlakovu zastavku/stanicu?
Reakcia na: TomJ #16:
ktoremu slovu z " nahradna doprava" nerozumies? je to nahrada niecoho co tu bolo doteraz a ty tu vymyslas extra zastavky lebo tebe to vyhovuje.linka 78 stale jazdi nech sa paci ak sa potrebujes dostat na astronomicku.
Reakcia na: lucky89 #18:
OK ja som troll a ty pises kraviny. dohodnute😆
Reakcia na: 810zssk #19:
fakt nechapem co sa tu riesi ta nahradna doprava.mame MHD a treba ju vyuzivat nie vymyslat nove zastavky pre nahradnu dopravu, ktora v idealnom stave aj tak konci o 2 mesiace? riesili ste nahradnu dopravu ked bola vyluka inde na trase BA-komarno? a dialkove autobusy fakt nie su idealne na to aby sa kazdych 500 m zastavovalo.
Reakcia na: steve666 #14:
Čo s tým má Levi Tour? Oni sú len dopravca a zastavia kdekoľvek si to ZSSK objedná.
Reakcia na: TomJ #17:
Kašli na neho, ja som dva dni váhal, či mu niečo normálne bez vulgarizmov odpísať a vidíš ako to dopadlo. Nemá zmysel kŕmiť trola...
Reakcia na: steve666 #14:
Môže im to byť jedno, ale potom sa nečudujme, že verejná doprava na Slovensku je v takom stave, v akom je.
Reakcia na: steve666 #15:
Nuž to je také slovenské. Prečo cestujúcim uľahčiť cestovanie náhradnou dopravou? Radšej nájdeme výhovorku, prečo sa to nedá.
Reakcia na: david11 #12:
dnes po 16tej asi 10 minutove meskanie na zastavke klientske centrum a 3 busy.a na astronomickej vlak nestoji, tak nema tam co stat ani nahradna doprava.
Reakcia na: 810zssk #13:
ano, chcel som este napisat ze este dolezitejsie je kto prevadzkuje. preto dakujem za ilustracnu fotku , kde vidime kto a akymi vozidlami prevadzkuje nahradnu dopravu. nejakej levi tour z lucenca moze byt jedno kto kam sa potrebuje dostat. a to vlastne moze byt jedno aj ZSSK.
Reakcia na: steve666 #11:
ZSSK. Ďalšia otázka?
Neviem ako bude tá náhradná doprava na tom kapacitne no minimálne na výstup by mohla určite stáť aj na Astronomickej..
Reakcia na: lucky89 #9:
ehm, kto platí náhradnú dopravu, vie mi niekto povedať?
Reakcia na: lucky89 #9:
Už ti bolo vysvetlené že cestujúci by to zneužili. Neotravujte, tu sme pri žatve.
Reakcia na: steve666 #8:
Ježiš Mária no toto je argument za všetky drobné... No a čo, že je to náhradná doprava? To nemôže byť tá náhradná doprava urobená tak, aby negatívne dôsledky výluky boli na cestujúcich čo najmenšie alebo ako??

Ja by som osobne bol napr. aj za to, aby tá náhradná doprava stála na Čiližskej, odkiaľ idú busy rôznym smerom každú chvíľu a nie na Železničnej, kde (ak sa nemýlim) stojí len 67...
Reakcia na: gejza #5:
ale toto je nahradna doprava, nie nova linka MHD.
Reakcia na: Bobinko #6:
No cestujúcim bude asi jedno, kto si to (ne)objednal... Ak sa 70 a/alebo 78 zaplní už na vychodzej zastavke v biskupiciach, tak ďalší cestujúci sa tam potom nemusia zmestiť a doplatia na to aj obyvatelia Bratislavy...
Reakcia na: lucky89 #3:
Určite si ZSSK objedná a zaplatí posilnenie MHD + bude platiť vlastnú NAD 😂