Modernizácia zastávky Ursínyho

Na Račianskej radiále budú mať cestujúci k dispozícii ďalšiu zmodernizovanú električkovú zastávku.

Po nedávnych modernizáciách väčšiny električkových zastávok v úseku Račianske mýto - Stanica Vinohrady bude v najbližších týždňoch zmodernizovaná aj zastávka Ursínyho. Práce na jej rekonštrukcii dopravný podnik spustí v utorok 9. mája 2023 a opäť budú prebiehať pri plnej premávke električiek. Počas prác musia cestujúci počítať s dočasným obmedzením prístupu na zastávku vždy z jednej, rekonštruovanej strany.

Rozsah modernizácie bude rovnaký ako pri ostatných zastávkach. Nástupištia budú zvýšené, pôvodný asfalt nahradí betónová dlažba Casa di Campo senso a osadené budú nové označníky. Zábradlia i ostatný mobiliár dostanú antracitový náter. Na oboch nástupištiach postupne pribudnú aj prístrešky pre cestujúcich, ktoré tam doteraz chýbali.

Rekonštrukciu zastávky vykoná firna Pittel + Brausewetter za cenu 196 360 € bez DPH a prístreškov. Práce by mali byť ukončené do 60 dní.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: david11 #6:
Možno si pozri, ako vzrástol index cien v stavebníctve od čias slovenských korún 😉
Reakcia na: Solider #3:
Ako sorry 200 tis.je fakt veľa.
To je 6 mega SK korún pre predstavu.
Platí to síce ako vyvolanú investíciu developer no mohlo sa z toho aj viac urobiť. Inak Vinohrady nie sú stále dokončené. Resp. sa mi nechce veriť, že by to ostalo v súčasnom stave.
uz to vypuklo, dnes rano zacali rozvrtavat zastavku
Reakcia na: Solider #3:
Ďakujem, takto som si to predstavoval.
Reakcia na: Sor23 #2:
Jeden z prístreškov má platiť developer stavajúci susedný rezidenčný projekt. Tieto rekonštrukcie nástupíšť viditeľne zvyšujú komfort pri cestovaní MHD nielen po estetickej stránke, ale i po užívateľskej stránke. Pričom tento formát obnovy nástupíšť od Vinohradov až po Pioniersku sa nepochybne osvedčil. Cena 200 tisíc eur je vysoká? Dnes už ani kúpeľňu nezrekonštruuješ za 10 tisíc eur. 120 metrov nástupišťa so všetkými zemnými a betonárskymi prácami a s materiálom tiež niečo stojí.
Chcem sa opýtať niekoho zbehlého v tejto oblasti ohľadom tejto rekonštrukcie. Zastávka Ursínyho nie je nejaká extra vyťažená a ani nemám pocit, že by samotná zastávka bola v zlom stave. Prečo sa to rekonštruuje za takmer 200-tisíc EUR? Mne to príde ako strašne veľa peňazí a ešte k tomu bez prístreškov, s nástupom do Škodovky nie je problém ani teraz. Nechcem, aby to vyzeralo ako kritika alebo hate, len to chcem chápať, na urbanistiku nie som odborník a nechám si to vysvetliť.
a ako to bude so zastavkami - Bulharská, spoločenská, pri zvonici oproti velkeho pristrešku... na linkach 65,60,64,61 budú na tých úzkych chodníkoch nejaké prístrešky? alebo sa na trnavke nebude pre hybridnu 61 zatial nič budovať.