Obnovenie rozšírenej prepravy bicyklov na linkách 219 240 250 275 277 (od 29.4.2023)

Cykloturisti môžu na Záhorí opäť využiť počas voľných dní rozšírenú prepravu bicyklov na vybraných regionálnych linkách.

Od soboty 29. apríla 2023 budú vo voľných dňoch na vybraných linkách v regióne Záhorie opäť nasadené autobusy s cyklonosičom na zadnom čele, ktorými je možné prepraviť naraz 6 bicyklov. Takého cyklobusy budú nasadené na linkách:

  • linka 219 Bratislava – Stupava – Borinka
  • linka 240 Malacky – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave
  • linka 250 Bratislava – Stupava – Záhorská Ves – Suchohrad
  • linka 275 Malacky – Moravský Svätý Ján – Borský Svätý Jur
  • linka 277 Malacky – Lakšárska Nová Ves – Bílkove Humence

Spoje uvedených liniek umožňujúce prepravu bicyklov na cyklonosiči sú označené poznámkou v cestovnom poriadku. Preprava bicyklov na cyklonosičoch sa riadi príslušnými ustanoveniami Prepravného poriadku IDS BK. Na prepravu jedného bicykla autobusom je potrebný dovozný lístok v hodnote 0,45 €, ktorý platí 3 hodiny vo všetkých zónach IDS BK. V prípade plného obsadenia cyklonosiča, alebo vypravenia autobusu bez cyklonosiča, je možné prepraviť bicykel vo vozidle podľa štandardných podmienok Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

V rámci IDS BK  je možné v regionálnych autobusoch prepravovať bicykle počas voľných dní neobmedzene a v pracovných dňoch v čase mimo špičiek (v časoch 9:00 - 13:00 a 18:00 - 6:00), rovnako ako je to vo vozidlách bratislavskej MHD. V jednom autobuse je možné so súhlasom vodiča prepravovať najviac 2 bicykle v priestore pre kočík/invalidný vozík, ak to situácia vo vozidle dovoľuje.

Kombinované cestovanie autobusom a bicyklom je pozitívnym trendom, ktorého obľuba medzi našimi cestujúcimi postupne rastie nielen v Bratislavskom kraji. Očakávame, že ponuka víkendových regionálnych spojov vybavených cyklonosičmi, ktorú Arriva ponúkla svojim cestujúcim v minulom roku, si počas nadchádzajúcej sezóny nájde nových fanúšikov a preto sme rozšírili počet autobusov s touto doplnkovou výbavou,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností Arriva na Slovensku.

Cyklovýlety pre celú rodinu

Vďaka väčšej prepravnej kapacite sa môžu počas víkendov odviezť autobusom na cyklovýlet aj rodiny s deťmi. Na jeden denný cestovný lístok v Bratislavskom kraji môžu pritom cestovať cez víkendy, sviatky a dni pracovného pokoja až dvaja dospelí a tri deti. S držiteľom základného (nezľavneného) denného cestovného lístka tak môže cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti vo veku do 18 rokov. Podmienkou je, že v skupine cestujúcich je minimálne 1 dospelý a 1 dieťa. Počas platnosti lístka môžu neobmedzene prestupovať a kombinovať dopravné prostriedky (MHD, regionálny autobus, vlak) na území, pre ktoré je lístok zakúpený.

Denný cestovný lístok pre dospelých s deťmi platí nielen na linkách spoločnosti Arriva, ale na všetkých linkách dopravcov zapojených do systému IDS BK. Ak sa rodina rozhodne počas voľných dní cestovať po celom území Bratislavského kraja, zaplatí za cestovanie len 6,90 € za 24 hodín. Denný cestovný lístok je k dispozícii v papierovej alebo v elektronickej podobe, pričom elektronický lístok je výhodnejší. Papierový denný cestovný lístok si môžu cestujúci zakúpiť priamo u vodiča autobusu, jeho elektronickú verziu získajú cez e-shop alebo mobilnú aplikáciu IDS BK. V cene lístka nie je zahrnutý poplatok za prepravu bicykla.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.