DPB zaradí do premávky 63 nových autobusov SOR NS 12

Komfort cestovania sa vďaka novým autobusom zvýši najmä na petržalských linkách.

Dopravný podnik Bratislava v najbližších dňoch zaradí do premávky 63 nových 12-metrových autobusov SOR NS 12 diesel, ktoré nahradia staršie dožívajúce vozidlá. Autobusy sú moderne vybavené, plne nízkopodlažné a klimatizované. Dnes, 14. októbra 2022 v čase od 15:00 do 17:00 sa s novými autobusmi môže oboznámiť aj cestujúca verejnosť, a to na konečnej zastávke linky 90 pri Novom SND.

Nové vozidlá budú nasadzované do premávky najmä na linkách 20 53 65 80 87 90 94 95 99 a 192, kde nahradia najmä staršie typy vozidiel bez klimatizácie. Zaradené budú do vozovní Petržalka, Jurajov dvor a Trnávka a budú mať podnikové čísla od 2501 vyššie. Zaradením nových vozidiel a vyradením starších 12- až 14-ročných autobusov sa zvýši podiel klimatizovaných autobusov bratislavskej MHD už na takmer 100 %.

"Autobusy v bratislavských farbách budú okrem toho vybavené modernými koženkovými sedadlami, kvalitnými nerezovými držadlami a madlami, WiFi internetovým pripojením, USB nabíjačkami, systémom automatického počítania cestujúcich (APC) a fotobunkou nad každými dverami. V autobusoch nebude chýbať ani klimatizácia, ktorá plní funkciu chladenia aj kúrenia a jej účinnosť znásobia aj tónované sklá. Spúšťaná bude automaticky,
a to v závislosti od vonkajšej teploty a teploty v interiéri autobusu. Súčasťou informačného systému budú farebné (RGB LED) informačné tabule a vnútorné displeje, ktoré cestujúcim zobrazujú i aktuálne odchody ďalších liniek v reálnom čase. Novinkou vo výbave pre vodiča, ktorá zvýši bezpečnosti jazdy na cestách, bude systém monitorovania mŕtveho uhla," uviedol hovorca DPB Martin Chlebovec.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: jozin #7:
áno, ale okrem 1,5 jednozastávkového úseku(západná časť úseku kopčany-sídlisko-jiráskova a šintavská-holíčska) to vždy s ňou vymetá aj nejaká iná linka. Napr. zober si l59 s povestným tankodrómom Na Pántoch...alebo z hľadiska nasadených vozidiel l65, ktorá Pánty vymetá ešte častejšie je celodenná a okrem pántov to schytá aj na Starej Vajnorskej...
som zvedavy na zivotnost vozidiel na linke 99, ktora vymeta snad tie najhorsie tankodromy v Petrzalke.
Nebolo plánované, že aj celá výprava L30 sa z tých 10,5 m vozov nahradí po dodaní NB12 týmito vozmi?
postupne pojdu dneska von, za petrzalku prvych 5 vozov, na niektorych poradiach sa vymenia vozy poobede v case striedania vodicov za NSy.
Su nadherne a su jednoznacne najkrajsie so vsetkych NSiek co boli doteraz vyrobene.
Reakcia na: 123456 #2:
ok troll
Reakcia na: Petto #1:
Dve slová v tej vete to vysvetľujú 🤨
O linke 30 ani zmienka, hoc sa to spomina na lepsilamac.sk od teamu vallo