Výluka vlakov na linke S8 (3. - 7.10.2022)

Počas najbližšieho týždňa bude vlaková linka S8 nahradená autobusom.

V termíne od 3. do 7. októbra 2022 (pondelok - piatok) bude pre rekonštrukčné práce na železničnej infraštruktúre vylúčená premávka vlakov na linke S8 medzi Petržalkou a Rajkou. V uvedených dňoch budú všetky spoje linky S8 zabezpečené náhradnou autobusovou dopravou.

Náhradná autobusová doprava bude zastavovať pred staničnými budovami Bratislava-Petržalka a Rajka a na zastávke MHD Stn. Rusovce. Odchody náhradnej dopravy budú v časoch odchodov vlakov. V Rajke bude zabezpečená nadväznosť medzi autobusmi náhradnej dopravy Petržalka - Rajka a náhradnou dopravou Rajka - Hegyeshalom.

Železničná spoločnosť upozorňuje, že v autobusoch náhradnej dopravy sa neprepravujú bicykle a imobilní cestujúci.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: upravovač fotiek #6:
Na číslovanie iných liniek vlakov ako osobákov v IDS si budeme musieť ešte chvíľu počkať. V PDO to ale definované je.
Reakcia na: Urbanway 2423 #5:
Nástup do NAD v Petržalke je na nástupišti A ako stoja L80 a L99 smer mesto / Ovsište.

Minulý týždeň, keď bola výluka na trati do Rakúska, som videl autobus NAD prísť od Kapitulského dvora, takže sa tam asi bol otočiť.
V minulosti to bolo ale aj tak, že autobusy NAD z Maďarska prišli z juhu po Kopčianskej a počkali na čas odchodu priamo na zastávke.
A ja som sa zľakol že to REX8.
Reakcia na: samkoh #3:
Keďže má zastavovať pred staničnou budovou, tak asi na Kopčianskej. V takom prípade sa asi bude otáčať na Kapitulskom dvore. Ak obslúži nástupištia A a B, tak môže prísť z Panónskej cesty cez nadjazd na Rusovskej ceste.
Zastávka Stn. Rusovce nie je skolaudovaná.
stn. petržalka bude NAD obsluhovať na Panónskej, či kopčianskej a ak na kopčianskej, kde sa bude otáčať?
Zastávka Stn. Rusovce smerom do Petržalky bude zriadená ako dočasná, keďže 91 v tomto smere pri stanici nestojí? Terminál zrejme ešte otvorený nie je, keďže 191 aj podľa nového CP stále končí pri Kaštieli.
Ten prestup medzi dvomi NADkami, to je tiež brutálna efektivita.